2022. november 29., kedd, 19:23
Címkék: Farnell felmérés mérnöki állás nő női munka
A nők szerte a világon továbbra is alulreprezentáltak az elektronikai iparban, és továbbra is találkoznak a szexizmus és a diszkrimináció különféle formáival, de látni a pozitív tendenciákat.
A Farnell ma mutatta be a második Global Women in Engineering Survey eredményeit, amelyek során kiderült, hogy az elektronikai iparban minden nem egyetért a nők támogatásával.
Az eredmények azt mutatják, hogy az egyenlőtlenséggel foglalkozni kell, ez fontos az egyenlő bánásmód eléréséhez, ugyanakkor az is kiderült, hogy a nők szerte a világon továbbra is alulreprezentáltak az iparágban, és továbbra is megtapasztalják a szexizmus és a diszkrimináció különféle formáit.
A Farnell az element14.com közösséggel együttműködve 2022 júniusában indította el a második Global Women in Engineering felmérést, hogy segítsen megérteni megvilágítani a nők tapasztalatait, karrierútjait, szélesebb körű kihívásait és lehetőségeit az elektronikai iparban. A globális felmérés célja, hogy közvetlen visszajelzést kapjon az iparág minden résztvevőjétől, hogy megértse az egyenlőség elérésének jelenlegi akadályait és a diszkriminatív gyakorlatok megszüntetésének lehetőségeit, miközben jövőképet is felvázol.
A 2022-es felmérés új, a diszkriminációra, a szexizmusra és az egyenlőségre vonatkozó kérdésekkel bővült, mivel ezeket a kérdéseket kulcsfontosságú területekként jelölték meg a 2021-es felmérés elemzésében.
„„A Global Women in Engineering idei felmérésének eredményei azt jelzik, hogy folytatódnak a nemek közötti egyenlő bánásmód elérésére irányuló pozitív tendenciák – jelentette ki Dianne Kibbey, az element14 közösségi médiájának globális vezetője. – Különböző vélemények fogalmazódtak meg a nők előtt álló kihívásokkal kapcsolatban, amik segíthetnek a munkaadóknak megérteni, mi működik jól a nők számára a munkahelyen, és min lehetne javítani. Összességében reméljük, hogy ezek az átfogó, valós adatok segíteni fognak a szervezeteknek szerte a világon, hogy új irányelveket fogalmazzanak meg és mindenki számára jobb munkakörnyezetet teremtsenek.”
A Global Women in Engineering Survey főbb meglátásai a következők voltak:
A felmérés számos anekdotikus sikertörténetet tárt fel olyan nőkről, akik már most is nagyszerű eredményeket értek el az elektronikai/mérnöki iparban: Egy nő jelentős eredményként említette, hogy egy ügyféltől 233%-os növekedést sikerült elérni az új üzletek számában. A következőt fűzte hozzá:
Mindkét nemtől nagyszámú válasz érkezett, ami arra ösztönzi a nőket, hogy legyenek magabiztosabbak, bízzanak képességeikben, és vállalják a mérnöki munka kihívását. A nőket a mérnöki pálya felé terelő fontos tényezők közé tartozik a különféle projekteken való munka lehetősége (25%), a technológiai összkép esélye (16%), valamint a karrier és az önfejlesztés (10%). A nők számára a rugalmasság és a munka/magánélet egyensúlyának lehetősége (21%) sokkal fontosabbá vált, mint a 2021-es eredményekben.
A 2022-es felmérés a 2021-es felmérésben feltárt tendenciákat tükrözi vissza, kiemelve az iparág pozitív előrelépéseit, azonban még sok a tennivalót tárt fel a szexizmus felszámolása és a méltányosság biztosítása érdekében. A felmérés néhány valós példát is megosztott a szexizmusra és a diszkriminációra:
A Farnell nyolchetes, a műszaki pályán dolgozó nők világnapján (június 23.) indult globális felmérése mindkét, az elektronikai/mérnöki iparban dolgozó nem számára nyitva állt. Az idei felmérés válaszadói közül a legtöbb (75%) Európából és Észak-Amerikából érkezett, a többi résztvevő Ázsiából, Közép- és Dél-Amerikából, Kínából, Közel-Keletről és Afrikából származott. Az életkor megoszlása egyenletes volt, különösen a 25 és 54 év közöttiek között (összesen 74%), és a válaszadók 57%-a rendelkezett 10 évnél több mérnöki tapasztalattal.