A digitális számítógép, a színes tv, a szintetikus gyógyszerek vagy a helikopter mind olyan találmányok, amelyek magyar tudósok, feltalálók által változtatták meg a világot. Neumann János, Kármán Tódor, Richter Gedeon és társaik mind múlt századi startupperek voltak, akik elhelyezték magukat a világ tehetségtérképén, és kitörölhetetlen nyomot hagytak a történelmen. Ma már az innovatív ötleteket megvalósító mikrovállalkozásokkal globális szinten Mississippit lehetne rekeszteni; az Upfront Ventures tanulmánya szerint a milliárd-dolláros értékű ún. unikornis vállalatok közössége 60-nal gyarapodott csak 2015-ben. A legnagyobb fejlődési potenciállal rendelkező cégek között ott van a magyar alapítású, de San Francisco-i székhelyű Prezi is, amely az exponenciálisan növekvő szervezetek Top 100-as listáján a 22-ik helyen szerepel.
Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter és Curt Michael Stoll a Festo tulajdonosa 2014. júliusában tették le az új épület alapkövét. Ugyanekkor került sor a kormányzattal kötött stratégiai együttműködés aláírására is, ez akkor a 46. volt a szerződések sorában, melyet a kormány a nemzetgazdaság szempontjából kiemelt fontosságú cégekkel írt alá.
Október végén újra megnyitja kapuit az AUTOMOTIVE HUNGARY, mely kiállítószámának és területének növekedése miatt az eddigi évek gyakorlatától eltérően nem a G, hanem az A pavilonban kerül megrendezésre az AUTÓTECHNIKA kiállítással.
Október végén újra megnyitja kapuit az AUTOMOTIVE HUNGARY, mely kiállítószámának és területének növekedése miatt az eddigi évek gyakorlatától eltérően nem a G, hanem az A pavilonban kerül megrendezésre az AUTÓTECHNIKA kiállítással.
A FreeDee Printing Solutions ma megnyitotta Magyarország első kifejezetten 3D nyomtatásra szakosodott oktatási stúdióját, a 3D Akadémiát. A FreeDee 3D Akadémia középpontjában a MakerBot egyetemek számára kialakított megoldása, az első hazai MakerBot Innovációs Központ áll. Az oktatóterem a képzések mellett ennek a high-tech infrastruktúrának a hazai referenciaközpontja is egyben. A csapat azt szeretné, ha a 3D Akadémia egy olyan hely lenne, ahol mindenki, aki érdeklődik az additív gyártástechnológiák iránt, megtalálhatja a válaszokat a kérdéseire, kipróbálhat különböző eszközöket, tanulhat és kísérletezhet.
Egy teljesen újszerű, innovatív környezet a kreatív elméknek. A Renningenben megnyíló kutatási központtal a Bosch az egyes területek együttműködését kívánja ösztönözni, hogy ezáltal tovább növekedjen a vállalat innovációs ereje.
Csurgai István az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft. munkatársa gyártástechnológia-tervezés területen. A szakember rendhagyó módon került a vállalathoz: nem egy álláshirdetésre, hanem egy toborzási célú rendezvényre jelentkezett, a Szakértők Napjára. Mitől különleges ez a rendezvény? Mivel foglalkozik a gyártástechnológia-tervezés tulajdonképpen? István többek közt ezekre a kérdésekre is választ adott.
A 2015/16-os tanévben, kibővített formában kezdi meg a Bayer Hungária „Making Science Make Sense“ (MSMS) Tudáspont oktatási programját, amely csatlakozik az MTA által gondozott A Fény Nemzetközi Éve 2015 eseménysorozathoz is. Ennek jegyében a 10-14 év közötti tanulóknak szervezett foglalkozások és az interaktív kísérletek a látásra, a szem felépítésére és működésére fókuszálnak. Az előző tanévben nagy sikerrel zárult természettudományos és egészségedukációs oktatási program idén már dupláz: a 40 workshopon több mint ezer diák vehet részt; és idén a program kiegészül tanárok számára szervezett foglalkozásokkal és egy utazó workshoppal is.
A nyolcadik osztályosok továbbtanulását segíti a Kutatók Éjszakája elnevezésű országos rendezvény sorozat, amihez immáron második alkalommal csatlakozott szeptember végén az AVENTICS Hungary Kft., a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával karöltve. Az esemény keretében ezúttal közel 200 diák látogatott el az egri gyárba.
Látványos bemutatók, interaktív játékok, izgalmas előadások - 60 helyszínen, több mint 200 programra várja az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetem a Kutatók Éjszakáján. Szeptember 25-én, pénteken, 10. alkalommal nyílnak meg a tudományos műhelyek.
Második alkalommal csatlakozik a Kutatók Éjszakája elnevezésű rendezvényhez a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és az AVENTICS Hungary Kft. 2015. szeptember 25-én, a gyár telephelyén. Az esemény egri és Eger környéki általános iskolák nyolcadik osztályos, pályaválasztó diákjainak nyújt továbbtanulási segítséget változatos programok keretében.
A műszaki terület egyre változatosabb és izgalmasabb kihívásokat tartogat a fiatal és tapasztalt szakembereknek egyaránt. Napjaink mérnöke részt vehet a világ vezető cégeinek kutatási, fejlesztési, tervezési, sőt a gyártási munkafolyamataiba is a hazai központokban. Milyen feltételeknek kell megfelelni, ha valaki a szektor meghatározó munkaadójánál szeretne elhelyezkedni? Milyen munkakörülményeket kínálnak a frissen felvett munkatársaiknak?
A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (MATEHETSZ) a Magyar Tudományos Akadémián tartott sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a mai nappal útjára indítja a Magyar Templeton Programot. A Dr. Csermely Péter hálózatkutató professzor nevével fémjelzett egyedülálló, kísérleti jellegű tehetségazonosító és -gondozó program fő célkitűzése a magyar kivételes (1 a 10 000-ből) kognitív tehetségek megtalálása a 10-29 éves korosztályban, és számukra egyéves személyre szabott tehetségtámogatási program kialakítása.
Tetted már fel valaha magadnak ezt a kérdést? Mérnökként jó esélyekkel indulhatsz a munkaerőpiacon, ám korántsem mindegy, hogy leendő munkaadód milyen feltételekkel és feladatokkal vár Téged. Kérdezd meg a műszaki szektor vezető cégeit, hogy milyen perspektívákat és munkakörnyezetet kínálnak!
Az infokommunikációs szektor vezető hazai szakmédiuma, az IT Business idén hirdette meg első alkalommal „Az év üzletfejlesztése” című pályázatát, amelyre 2014 szeptembere és 2015 júliusa között megvalósult üzletfejlesztési projektekkel lehetett nevezni. Az ünnepélyes eredményhirdetésre és a díj átadására 2015. szeptember 1-jén, az infokommunikációs szakma őszi nyitó rendezvényén, az Inside ITB 2015 gálán került sor. Első alkalommal a díjat az Invitel Zrt. pályázata érdemelte ki, amely a társaság elmúlt időszakban lezajlott ICT szervezetfejlesztési és folyamat-standardizálási programját mutatta be.
Ez már komoly tradíció: idén hetedik alkalommal került megrendezésre a Linde Targonca Kupa augusztus 28-án, Budapesten a Hungexpo területén.
Elérkezett az ősz, ami csak egyet jelent! Ismét megrendezésre kerül az AdrenaLEAN Konferencia immár harmadik állomása 2015. október 15-én Siófokon, a Residence Balaton**** Conference és Wellness Hotelben!
A Schneider Electricet, az energiamenedzsment és automatizálás nemzetközi szakértőjét sorozatban második alkalommal tüntette ki A legfenntarthatóbb CAC 40 minősítésű vállalat címmel a francia Enjeux Les Echos magazin és a vállalati társadalmi felelősségvállalással foglalkozó tanácsadó intézet, az Institut RSE.
„A technológia lehetővé teszi az Y-generáció tagjai számára, hogy több feladatot végezzenek egy időben, és rövidebb utat keressenek egyes feladatok megoldására. Az SMS-ezés, azonnali üzenetküldés, a közösségi hálózatok és az internethasználat révén az Y-generációba tartozó munkavállalók szakértelme és teljesítménye megnövekedett (bár több esetben leterheltségük is). A munkaadóknak el kell fogadniuk, hogy a munkavállalók különféle módokon végezhetik a feladataikat. Az Y-generációs alkalmazottaknak pedig be kell bizonyítaniuk, hogy ugyanolyan keményen dolgoznak, mint bárki más, csak hatékonyabban végzik el a munkát.” - Randall S. Hansen, PhD, karriertanácsadó
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője bejelentette, hogy az ENSZ női jogegyenlőséggel és a nemek közötti esélyegyenlőséggel foglalkozó szervezete, a UN Women felkérte a vállalatot, csatlakozzon a HeForShe mozgalom IMPACT 10x10x10 programjának kísérleti csoportjába.