A Morgan Stanley önkéntesei robotprogramozásról tartottak műhelyfoglalkozást lányoknak, hogy felkeltsék érdeklődésüket az információtechnológia iránt, és hogy bebizonyítsák nekik: ez a terület a lányok számára is izgalmas karriert kínál.
A Milánótól 25 kilométerre, északnyugatra fekvő Cattenao egyetemén (LIUC) június 10-én megnyílt a MakerBot első európai innovációs központja, ahol ezentúl közel 2 ezer diák 20 darab ötödik generációs MakerBot Replicator nyomtatót használhat. A központ fő különlegessége a nyomtatókat összekötő és menedzselő szoftver, amely a piacon egyedülálló. Magyarországon a FreeDee Printing Solutions dolgozik hasonló központok felállításán.
A nőkről alkotott sztereotípiák is szerepet játszanak abban, hogy kevés nő képviselteti magát az IT szakmában, a képességeik és az érdeklődésük azonban meglenne hozzá.
A nemzetközi TDK-csoporthoz tartozó szombathelyi EPCOS 20 éves történetének legnagyobb volumenű fejlesztése részeként 2015. május 22-én átadta a TDK csoport egyik európai autóelektronikai alkatrészgyártó központját Szombathelyen.
Mi az az 5 fő tényező, ami meghatározza a projekt sikerességét, amikor egy célgép, ipari eszköz vagy más termék fejlesztéséről beszélünk? Egy új termék létrehozásánál, vagy egy meglévő átalakításánál maga a tervezési folyamat csak egy feladat az összes szükséges lépés között, de nagyban meghatározza az idők és költségek alakulását, és magát a projekt sikerességét.
Idén is folytatja kapacitásbővítő beruházásait Magyarország piacvezető higiéniaipapír-gyártója és -exportőre, a Vajda Papír Kft. Az összesen 1,2 milliárd forint értékű fejlesztéssel két csúcstechnológiát képviselő papírzsebkendő-gyártó gépsor áll munkába a vállalat soroksári telephelyén.
Csak néhány éve került reflektorfénybe a 3D nyomtatásnak is nevezett gyors prototípusgyártás, de az eljárás már jóval korábban megjelent hazánkban. „17 éve foglalkozunk 3D nyomtatással. Az, hogy az iparnak milyen igénye van a 3D nyomtatási technológiával kapcsolatban, már régóta tudjuk.” – nyilatkozott Falk György, a VARINEX Zrt. elnöke, a 3D nyomtatás üzletág igazgatója.
A Deloitte hivatalosan is megnyitotta a jelentkezést a tizenhatodik alkalommal megrendezett regionális versenyére. Az évek óta, töretlenül működő technológiai vállalatok mellett a feltörekvő cégeket idén is külön kategóriában díjazzák.
Európa vs. Tajvan. A tajvani szerszámgépek jelenléte egyre erősebb, a csúcskategóriát is képviselő Európában azonban mai napig sokan ellenérzéseket hangoztatnak e gépek technológiai kiforrottsága iránt. A távol-keleti szerszámgépgyártás erősségeiről és gyengeségeiről a téma egyik legjobb hazai ismerője, Eötvös Oszkár, a GO98 Bt. cégvezetője beszélt a TechMonitornak.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője kihirdette a Globális Ipari Rendszerintegrátor Kiválósági Díjak nyerteseit. A győztesek tiszteletére rendezett díjátadó ünnepségre a Schneider Electric Globális Automatizálási Konferenciáján került sor, az egyesült államokbeli Dallasban. Az esemény lehetőséget kínált a partnerek és az ügyfelek közös együttműködésére, a Schneider Electric újdonságainak bemutatására és a műszaki részletek megvitatására a szakértőkkel.
Az Audi Hungaria Motor Kft. Magyarország egyik legjelentősebb vállalata, és immár több mint 11 200 ember dolgozik nap mint nap a vállalat sikeréért. A cég gépbeszerzési és technológia-választási döntéseinek hátteréről Komka János, az Audi tervezőmérnöke beszélt a TechMonitornak.
Európai üzemekbe európai szerszámgépeket? Vezető politikusainkkal meg kellene értetni a munka értékét? A TechMonitor a GesKor Kft. új telephelyén készített riportot a cég két ügyvezetőjével, Gessner Swennel és Kormányos Richárddal.
Hazai vállalatok hatékonyságnöveléssel kapcsolatos gyakorlatát vizsgálta a Siemens Zrt. és a Figyelő gazdasági hetilap kezdeményezésére a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetéstudományi Intézete. A több mint 600 fős mintán végzett kvalitatív kutatás eredményeiből kiderül: iparágtól függetlenül léteznek olyan általános megoldások, amelyek érvényesítésével a hazai cégek nö-velhetik hatékonyságukat. A kutatáshoz kapcsolódóan a Siemens 2015-ben is meghirdeti a Werner von Siemens Hatékonysági Díjat.
A rendezvény különleges környezetet biztosít új üzleti kapcsolatok kiépítésére, a meglévő kapcsolatok ápolására, a piaci trendek feltérképezésére, valamint olyan eseményekre, mint az Application Zone, ami igazi meglepetéseket tartogat a műszaki-mérnöki megoldások kedvelőinek, vagy a MACH-TECH – Techtogether verseny, ahol egyetemisták és főiskolások mérik össze tudásukat.
Néhány éve még két fejlesztővel alapították, mára távol-keleti óriások versenytársaként emlegetik az üzleti intelligenciával foglalkozó magyar Starschema-t. A fejlett adatvirtualizációs és Big Data kezelő technológiákat a közép-európai piacon elsőként sikeresen alkalmazó cégnél immár több mint 70 fős csapattal dolgoznak, idei forgalma az egymilliárd forintot is meghaladhatja. A vállalkozás új, idén bevezetett saját fejlesztésű terméke, a VirtDB is kézzelfogható eredményeket produkál, rövid időn belül már az amerikai piacon is számottevő sikereket érhet el.
A technológiai innovációknak köszönhetően az informatikai megoldások egyre nagyobb teret nyernek mind a hagyományos iparágakban, mind az új gyártási, termelési rendszerekben, a gépek és emberek közötti kommunikációban. Közkeletű megfogalmazással élve a negyedik - a német iparvezetés terminológiája szerint Industrie 4.0-nak nevezett - ipari forradalom küszöbén állunk. E korszak már most is pontosan kirajzolódó trendjeiről kérdeztük Dr. Haidegger Gézát, az MTA-SzTAKI tudományos főmunkatársát.
9 milliárd euróval javíthatnák az Unió gazdaság teljesítményét a technológiához értő nők. A Microsoft és az ENSZ ICT szervezete, az IU elkötelezett az európai gazdasági növekedés gyorsításában és a fiatal lányok informatikai tudásának fejlesztésében.
A határ a csillagos ég? Az InnoMax Díj esetében még ez sem feltétlenül igaz, hiszen az eddig beérkezett pályamunkák között van olyan alkalmazás, aminek segítségével még a földről is felemelkedhetünk. Immár hatodik alkalommal kerül megrendezésre a népszerű innovációs seregszemle, ám a nevezők még korántsem fogytak ki az ötletekből. Nincs két egyforma elképzelés, mégis van közös vonás a pályázatokban: az egyedi megvalósítás. A meghosszabbított nevezési határidőnek köszönhetően április 26-ig még bárki bizonyíthatja, hogy az ő fejlesztésében van a jövő.
Magyarország legjobb hat, fiatalokból álló alkalmazásfejlesztői csapata mérkőzött meg egymással hétfőn a Microsoft Imagine Cup magyarországi döntőjében. A fejlesztők komoly segítséget kaptak ahhoz a felkészülés során, hogy ötletükből vállalkozást indítsanak.