FELSŐOKTATÁS

A Fujitsu folyamatos oktatási programot indít viszonteladó partnerei számára

A Fujitsu SELECT Expert viszonteladó partnerek mostantól könnyebben bővíthetik és frissíthetik versenyelőnyt biztosító, értékes informatikai ismereteiket. A Fujitsu 1 millió euró beruházással elindított folyamatos oktatási programja új szemléletet képvisel a képzés terén, és három fő pilléren nyugszik: oktatás, eszközök és közösség.

Az ABB csatlakozik az Óbudai Egyetem az újraiparosításhoz nélkülözhetetlen robotikai képzéséhez

Bár az oktatásban dolgozó szakemberek négyötöde szerint a következő tíz évben a robotika és az automatizálás fogja meghatározni a foglalkoztatás jövőjét, jelenleg négy közül csupán egy oktatási intézmény használ robotokat tanítási programjában.

A készséghiányok leküzdése a tehetségek támogatásával

A feldolgozóipar jelenleg kihívást jelentő munkaerőhiánnyal néz szembe. Mivel kevesebb fiatal kerül be az iparba, és látszólag előttük is számos akadály tornyosul, rendkívül fontos, hogy az iparág vezető vállalatai támogassák az új tehetségek kibontakozását. Marcus Schneck, a norelem vezérigazgatója éppen ilyen pozícióban van, ezért bepillantást enged abba, hogy a norelem ACADEMY a pályakezdő szakemberek és mérnökök gyártási és tervezési projektjeinek támogatásával miként segíti elő a szakképzettség hiányának áthidalását.

Hatalmas érdeklődés a Schneider Electric egyetemi rendezvénysorozatán

Többszáz egyetemi hallgatót vonzott a Schneider Electric négy intézményt érintő rendezvénysorozata, a Plan(t) Your Future – Jelen vagy a Jövődben! Az érdeklődő fiatalok megismerkedhettek a társaság fenntarthatósági törekvéseivel és megoldásaival, a záróeseményen pedig a kerekasztal-beszélgetés és a vállalat gyakornoki programjának ismertetése mellett a Momentán társulat műsorát is megtekinthették.

Jó kezekben a jövő mérnökei?

A modern technológiákat nem lehet kiaknázni a korszerű hardver- és szoftvereszközök, fejlesztések ismeretével felvértezett új mérnökgenerációk nélkül. Az ipari elvárások teljesítésének is rosszabb eséllyel fut neki az a pályakezdő mérnök, aki a korszerű technikákról nem szerzett mélyebb ismeretet a tanulmányai során. Nagy felelősség hárul tehát azon ipari szereplőkre, amelyeknek van lehetőségük az oktatás támogatására. Győri Ernő, a Siemens Zrt. villamos motorok és hajtások szegmensének üzletágvezetője a német óriáscég oktatási célú támogatási rendszeréről beszélt a TechMonitor olvasóinak.

Október közepén Luxemburgban mérik össze tudásukat a fiatal robotprogramozók

A Worldskillst idén 15 különböző helyszínen rendezik meg világszerte, a Robot System Integration versenyét Luxemburgban tartják meg. A helyi FANUC leányvállalat és a japán gyártó európai központja is támogatja az eseményt, a magyarországi FANUC csapat pedig a hazai fiatalok felkészülését koordinálja.

Hetvenmillió forintos fejlesztéssel épül a jövő hálózata a BME Ipar 4.0 Technológiai Központban

Autonóm villamossági hálózatot építenek ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Ipar 4.0 Technológiai Központjában a Schneider Electric műszaki támogatásával. Az úgynevezett micro-grid rendszer fejlett energiamenedzsment szoftvereket is tartalmaz, és az oktatás segítése mellett lehetőséget kínál az új technológiák iránt érdeklődő hazai vállalkozások számára is, hogy megismerjék, milyen előnyöket kínálnak ezek a megoldások. A Schneider Electric az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, több mint kétezer munkavállalóval Magyarországon.

Az európai iskolák el vannak maradva a digitális készségfejlesztés terén

Miközben a munkáltatók minden iparágban alapkövetelménynek tekintik a digitális készségeket, az oktatáspolitika, az iskolák felszereltsége és a tanárok felkészültsége ezt Európa legnagyobb részén nem tükrözi – állapította meg a Fujitsu maga nemében egyedülálló vizsgálata.

Siemens-labor létesül a Debreceni Egyetemen

Tovább erősíti ipari kapcsolatait és Siemens oktatótermet hoz létre a Debreceni Egyetem Műszaki Kara a Mechatronikai Tanszék oktatási-kutatási kínálatának bővítésére. A kezdeményezéshez indulásként jelentős, csaknem 60 millió forint értékű műszer-, szoftver- és eszközadománnyal járult hozzá a cég. Az erről szóló megállapodást tegnap írták alá a Debreceni Egyetemen.

Ez igazi CAMu! – Elindult a nevezés az Óbudai Egyetem szakmai versenyére

2022.03.25-én veszi kezdetét a számítógépes tervezést és gyártás népszerűsítő szakmai verseny az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának szervezesében. A verseny fő támogatója a Gene Haas Foundation. A nevezés március 23 éjfélig tart!

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba

Iskolák, főiskolák, egyetemek, független képzési központok és OEM képzési létesítmények mind profitálhatnak a FANUC új oktatási csomagjából, amely kombinálja a ROBODRILL szerszámgépek és a FANUC kollaboratív robotok előnyeit. A számos vezető iparági partnerrel közösen kifejlesztett ROBODRILL Educational Cell (Oktatási cella) az automatizált CNC-marást hozza az oktatási piacra, rendkívül versenyképes áron.

A Farnell új oktatási és kutatási programot indít 10 000 font értékű termékajándékkal

A Farnell a világ néhány vezető beszállítójával együttműködve biztosít oktatási intézmények és non-profit szervezetek számára exkluzív kedvezményeket tesztberendezésekre, és lehetőséget biztosít egy több mint10 000 font értékű termékcsomag megnyerésére.

Sikeres tehetséggondozó verseny a műszaki középiskolákban

Idén, az elmúlt évek után, már kilencedik alkalommal rendezték meg a középiskolák számára kiírt országos Solid Edge és EDGECAM versenyt, amely a számítógép által támogatott tervezést és gyártást tanuló diákok tehetségfelmérője. Idén is több tucat pályaművel neveztek a diákok, hogy a legjobbak bekerüljenek az országos döntőbe.

A gépek mellé pénzügyi támogatás is érkezett a szakképzésbe

2020. június 24-én a kar igazgatótanácsának ülésén került átadásra a Gene Haas Alapítvány által megítélt 10 000 USD támogatás. A támogatásról szóló csekket Péntek György, a Haas Bartec GmbH magyarországi értékesítési vezetője adta át a kar vezetői részére.

A SZTAKI labor várja a hallgatókat a Széchenyi István Egyetemen

„A labor nyitva áll a diákok előtt. Nagyon szeretnénk, ha az egyetemről még többen dolgoznának velünk” – mondta el a SZTAKI győri mintarendszerének első nyílt napján Abai Kristóf moderátor. A szerdai eseményen a robotok mellett a kutatómunka folyamatába is bepillanthattak az érdeklődők.

Referencialaboratóriumot adott át a Beckhoff a Debreceni Egyetemen

A Beckhoff nagyon fontosnak tartja a szakmai képzést, ezért az anyavállalathoz hasonlóan hazánkban is már a kezdetektől igyekezett jelen lenni az oktatási intézmények életében. Számos felsőoktatási hallgatók számára szervezett rendezvény mellett, a korábbi évekhez hasonlóan a vállalat idén is részt vett az Ipar Napjai Debrecenben elnevezésű rendezvényen. A Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Debreceni Egyetem Műszaki Kara által közösen szervezett rendezvényen a Műszaki Kar képzési és kutatási elképzeléseit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit ismerhették meg az érdeklődők november 7-8-án, valamint ünnepélyes keretek között, a városvezetés jelenlétében átadásra került a Beckhoff referencialaboratóriuma is.

Útjára indult az ipari digitalizációs oktatást elősegítő S&T University 4.0 Program

Az S&T Consulting Hungary Kft. elindította a magyar felsőoktatás történetében egyedülálló S&T University 4.0 Programot. Az ország egyik vezető IT rendszerintegrátoraként és ipari digitalizációs szakértőjeként az S&T az egyetemek ipari digitalizációs képzési lehetőségeinek fejlesztéséhez kíván hozzájárulni.

Újabb 5 iskolában lett élmény a napi robot

A XVIII. kerületi Bókay Árpád Általános Iskola után újabb öt általános iskolában indulhat robotika szakkör a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Kft. támogatásával. Az iskolák a szeptember 20-i – kerekasztal-beszélgetéssel egybekötött – ünnepélyes eredményhirdetésén vehették át a tananyagot és a robotokat.

Hatalmas iparági érdeklődés kíséretében zajlott a negyedszázados jubileumi PLC Verseny

2019. április 16-18. között az Óbudai Egyetem adott otthont a magyar műszaki felsőoktatás egyik jelentős, minden évben megrendezett hallgatói szakmai seregszemléjének, a XXV. Jubileumi Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenynek. A köztudatban PLC verseny néven ismert szakmai vetélkedőt a házigazdák Zalotay Péter néhai főiskolai docens emlékének ajánlották, aki már a verseny alapításában is részt vett, és a hazai PLC oktatás egyik kiemelkedő egyénisége volt.

A jövő mérnökeibe fektet a Schneider Electric

A Schneider Electric és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) tegnap hosszú távú együttműködési megállapodást írt alá. Ennek keretében az oktatási intézmény 2019 őszétől, illetve 2020 elejétől a motorindítás és a daruvezérlés területén indít hallgatói projekteket a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszékén, a Schneider Electrickel együttműködve. A partnerség célja, hogy a mérnökhallgatók már az egyetemen a lehető legkorszerűbb eszközökön tanuljanak, hasznos tudásra tegyenek szert, és így az ipari automatizálásban jártas szakemberekké váljanak. Szaktudásán felül a Schneider Electric 7 millió forint értékű eszközökkel, valamint gyakornoki és ösztöndíjprogrammal is támogatja a BME-t és a tanulókat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
BMW GROUP CAREERS IN MARCH

LAUNCH CONTROL SPECIALIST

BIG TEST STAND PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

PROCESS PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST DRIVETRAIN & DRIVING DYNAMICS (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST ELECTRIC / ELECTRONICS (M/F/X)

MŰSZAKI ÁLLÁSBÖRZE




Média Partnerek