"robotika" címke cikkei:

Az ABB csatlakozik az Óbudai Egyetem az újraiparosításhoz nélkülözhetetlen robotikai képzéséhez

Az ABB csatlakozik az Óbudai Egyetem az újraiparosításhoz nélkülözhetetlen robotikai képzéséhez (Cikk)

Bár az oktatásban dolgozó szakemberek négyötöde szerint a következő tíz évben a robotika és az automatizálás fogja meghatározni a foglalkoztatás jövőjét, jelenleg négy közül csupán egy oktatási intézmény használ robotokat tanítási programjában.

Október közepén Luxemburgban mérik össze tudásukat a fiatal robotprogramozók (Cikk)

A Worldskillst idén 15 különböző helyszínen rendezik meg világszerte, a Robot System Integration versenyét Luxemburgban tartják meg. A helyi FANUC leányvállalat és a japán gyártó európai központja is támogatja az eseményt, a magyarországi FANUC csapat pedig a hazai fiatalok felkészülését koordinálja.

Milyen hatással van a robotika a munkaerőpiacra?

Milyen hatással van a robotika a munkaerőpiacra? (Cikk)

Gazdasági szükségszerűség – ez a leggyakoribb érv az automatizáció mellett, ugyanis az elmúlt években egyértelművé vált: a robotok térnyerése indokolt és rendkívül hasznos is a munkaerőhiánnyal küzdő gyártói szektornak. Elveszik a munkát – ez pedig a leggyakoribb kritika a dolgozók, illetve a kétkedő cégvezetők részéről, de ezt a tévhitet – ahogy 4 másikat is – már eloszlattuk a CobotX szakmai blogján. Ezúttal arra térünk ki részletesen, hogy a robotika milyen hatással van a munkaerőpiacra, és miként lehet alkalmazkodni.

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba (Cikk)

Iskolák, főiskolák, egyetemek, független képzési központok és OEM képzési létesítmények mind profitálhatnak a FANUC új oktatási csomagjából, amely kombinálja a ROBODRILL szerszámgépek és a FANUC kollaboratív robotok előnyeit. A számos vezető iparági partnerrel közösen kifejlesztett ROBODRILL Educational Cell (Oktatási cella) az automatizált CNC-marást hozza az oktatási piacra, rendkívül versenyképes áron.

PGN-plus-P: a mérce mindig mérce marad. Csak akkor hiszünk a számoknak, ha mi magunk mértük meg azokat! (Videó)

Uwe Heinz a PGN-plus-P megfogó termékjellemzőire vonatkozó követelményekről és ezek teszteléséről beszél. A 34 éve a SCHUNK-nál dolgozó Uwe Heinz a megfogórendszerek minőségirányítási igazgatójaként a termékek minőségéért felel. Az átfogó tartóssági és terepi teszteket végző szakember viccesen kínzókamraként írja le műszaki laboratóriumunkat.Tekintse meg az alábbi videót, hogy bepillantást nyerjen a kínzókamra működésébe, amely az iparág számára legfontosabb terméktulajdonságokat vizsgálja.

SCHUNK EGP megfogó kis alkatrészekhez a PCR-tesztek kiértékeléséhez (Videó)

Teljesen automatizált kiértékelés robotokkal: öt elektromos kisalkatrész-megfogó a laboratóriumi alkalmazásban, két hattengelyes kollaboratív robottal. Ebből három megfogó a csöveket kezeli, kettő a csavaros kupakot tartja, amíg egy forgóegység nyitja és zárja a csövet a mintavételhez. Az új SoftGrip szoftver funkció pedig gondoskodik a vékony csövek kíméletes kezeléséről.

Új vezérigazgatót neveztek ki az AGILOX élére

Új vezérigazgatót neveztek ki az AGILOX élére (Cikk)

Új felsővezetőket nevezett ki az AGILOX. Helmut Schmid 2022 januárjában veszi át a vezérigazgatói posztot az előző vezérigazgató, Franz Humer utódjaként. Schmid folytatja az AMR-gyártó folyamatban lévő stratégiáját, hogy növelje annak globális piaci részesedését. Az AGILOX egyedüli ügyvezető igazgatójaként három új meghatalmazott aláíróval Josef Baumann-Rottal, Klaus Pucherrel és Robert Mayerrel egészíti ki a menedzsmentet.

Az automatizálás dallamai (Videó)

A @Fanuc Hungary stílusos karácsonyi jókívánságai! Élvezzük együtt az automatizálás dallamait!

Mesterségem címere

Mesterségem címere (Cikk)

Mi lehet motiválóbb egy fiatal tehetség számára annál, hogy a szakmák Világbajnokságán mérheti össze a tudását az adott mesterség krémjével? A páratlan és páros években felváltva megrendezett Euroskills és Worldskills versenysorozatokba immár a robotika is felvételt nyert, a FANUC szerepvállalásának köszönhetően az átlagosnál ráadásul jobb esélyekkel készülhetnek a magyar versenyzők. 2021. november 26-án az is kiderült, kik mutatják majd be a magyar hallgatók robotikai felkészültségét Shanghajban.

Új ügyvezető a Universal Robots-nál (Cikk)

2021. március elsejével új fejezet nyílt a Universal Robots történetében azzal, hogy a 38 éves Kim Povlsen személyében új elnök került a vállalat élére.

Személyi változás a Universal Robots közép-kelet-európai régióért felelős vezetőségében

Személyi változás a Universal Robots közép-kelet-európai régióért felelős vezetőségében (Cikk)

Az Universal Robots (UR) bejelentette, hogy Slavoj Musílek, a Universal Robots Közép-Kelet-Európa, Oroszország és FÁK térségért felelős vezérigazgatója úgy döntött, 2021. március 31-gyel elhagyja a vállalatot, hogy egy izgalmas lehetőségre koncentráljon az automatizálás terén. Musílek úr 2015 óta töltötte be ezt a pozíciót a Universal Robots-nál, amelyet 2021. április 1-jétől Pavel Bezucký vesz át.

Új elnöke van a Universal Robotsnak

Új elnöke van a Universal Robotsnak (Cikk)

A Teradyne, Inc. (NASDAQ: TER) ma bejelentette, hogy Kim Povlsent nevezték ki az Universal Robots elnökévé. A dán Povlsen a csúcstechnológián és kereskedelmi szempontokon alapuló globális vezetői tapasztalatot hoz a vállalathoz, és a Universal Robots-ot a növekedés és az innováció következő szakaszába fogja vezetni. Kinevezése megerősíti a Teradyne elkötelezettségét az Universal Robots dán kötődése iránt, és annak szerepét a helyi robotikai közösség további fejlesztésében. Kim az új szerepkörben március 21-én kezdi meg a munkát a Universal Robotsnál.

Christophe Coulongeat vette át a Stäubli Robotikai Divizió vezetését

Christophe Coulongeat vette át a Stäubli Robotikai Divizió vezetését (Cikk)

A robotika egyik globális éllovasának számító Stäubli Robotics új divízióvezetővel kezdte az új évet. A divízió vezetését Christophe Coulongeat Gerald Vogt-tól vette át, akit 2021. január 1-jén a Stäubli Group vezérigazgatójának nevezték ki.

Változásokat jelentett be a Teradyne a Universal Robots menedzsmentjében (Cikk)

A Teradyne, Inc. bejelentette, hogy Jürgen von Hollen a Universal Robots elnöke, úgy döntött, hogy 2020. december 31-el távozik a vállalattól, hogy új területen próbálja ki magát. Jürgen von Hollen 2016 októbere óta tölti be az elnöki pozíciót a Universal Robotnál.

A jövőt oktatja a KUKA College

A jövőt oktatja a KUKA College (Cikk)

A tudás bővítése járványhelyzetben sem szünetel – sőt a dekonjunktúra nyomán élesedő versenyben döntő is lehet, hogy meglévő gyártóberendezéseinket milyen hatékonyságra tudjuk bírni. A KUKA College által kínált automatizálási képzési lehetőségekről Molnár Zoltán, a KUKA Hungária Kft. oktatásvezetője beszélt a TechMonitornak.

A cobotok jelenthetik a gyors megoldást a munkaerőhiányra

A cobotok jelenthetik a gyors megoldást a munkaerőhiányra (Cikk)

Az Egyesült Királyság munkaerőhiánnyal küzd, ami aggodalmat okoz a gyáripar területén. Jelenleg az Egyesül Királyság erőteljesen bevándorló munkára támaszkodik és a közelgő Brexittel a vállalkozásoknak működésük fenntartásához tartaléktervre van szükségük.

KUKA robot automatizálja a fröccsöntőgép kezelését (Videó)

A robomotion GmbH egy KR AGILUS sorozatú KUKA robottal kifejlesztett egy rugalmas robotcellát a fröccsöntéshez. A Gindele GmbH vállalatnál most már ezt használják, és ennek segítségével optimalizálják a tartós műanyag evőeszközök többlépcsős feldolgozási folyamatát a dél-németországi Pforzheimban.

Korrózióvédelem és tömítettség - ecsetvonásról ecsetvonásra (Videó)

A karosszéria ragasztó -és tömítőanyagainak felvitele a németországi Daimlernél korábban manuális folyamat volt, amelyet három műszakos üzemben végeztek. Mostantól a KUKA érzékeny automatizálási megoldásának köszönhetően két robot gondoskodik a fontos korrózióvédelemről és a Mercedes-Benz karosszériák tömítettségéről. Különlegessége az érzékeny KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot és a KR 60 hattengelyes robot kombinációja.

Alkatrészek gyártása KUKA robotokhoz, KUKA robotokkal (Videó)

A KUKA saját robotjainak gyártását is automatizálja. Nagy rugalmasság a legkisebb helyen: ez jellemzi a 10-es csarnok automatizálási megoldást, ahol a KUKA 14 különböző alkatrészt gyárt a KUKA robotokhoz KUKA robotokkal. Az üzemben az alkatrészek pufferelése lehetővé teszi a maximálisan nyolcórás, ember nélküli üzemelést. Miközben a Sprint berendezés – egy automata esztergagép – néhány perc alatt elkészíti a robotalkatrészeket a fűrészelt munkadarabokból, addig a szomszédos CTX automata eszterga és marógép kb. 30 perces ciklusidővel munkálja meg az öntvényeket és a fűrészelt munkadarabokat.

Automatizált „pick-and place” alkalmazások KUKA AGILUS kisrobottal (Videó)

Annak érdekében, hogy tehermentesítsék a szakképzett munkaerőt a monoton behelyezési és kiszedési feladatoktól, a DANNORITZER Medizintechnik GmbH & Co. KG vállalatnál az MRC flextray robotcellát alkalmazzák. Ezt a gépet a wbt automation integrátorvállalt fejlesztette ki és egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R900 robottal szerelte fel.

KUKA LBR iiwa: új kollégák a Ford kölni gyárában (Videó)

Rugalmas, szenzitív és tanulékony: A KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot előnyeiről most a Ford kölni gyárának dolgozói is meggyőződhetnek. Az új robotasszisztensek átveszik a karosszéria-gyártásban a szigetelőanyag-felvitel munkafolyamatának végrehajtását, ezáltal az emberekkel karöltve, védőkerítés nélkül segítik elő a tehermentesítést.

Újabb 5 iskolában lett élmény a napi robot

Újabb 5 iskolában lett élmény a napi robot (Cikk)

A XVIII. kerületi Bókay Árpád Általános Iskola után újabb öt általános iskolában indulhat robotika szakkör a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Kft. támogatásával. Az iskolák a szeptember 20-i – kerekasztal-beszélgetéssel egybekötött – ünnepélyes eredményhirdetésén vehették át a tananyagot és a robotokat.

Automatizálási megoldás a KUKA-tól folyékony vas betöltéséhez (Videó)

Annak érdekében, hogy a svájci Georg Fisher cég elérje a kívánt rugalmasságot és az optimális formakihasználás lehetőségét mettmanni telephelyén, két KUKA KR 1000 Titan típusú, nagy teljesítményű KUKA robot önti a folyékony vasat. Így már nem a beömlőrendszer határozza meg, hol lehetnek az öntvények, és hol nem. Az integrátor cég, a ROBOTEC Engineering GmbH által kifejlesztett megoldásban párhuzamosan dolgozik két KR 1000 Titan robot. Hőálló burkolat is védi a robotot az öntöde szélsőséges környezeti hőmérsékletétől.

A KUKA kisrobotok a legszűkebb helyen is hegesztenek (Videó)

A „Welding To Go“ (WTG) 1200 cellában egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R700 sixx robot hegeszt. A mini robotcellát a Paul von der Bank GmbH nevű integrátor cég fejlesztette ki. Az 1200x800 mm-es Euro raklapnyi méretével a WTG 1200 cella a legkisebb védőgázas hegesztésre szolgáló robotcella a piacon. A cellába – az ügyfelek igényeitől függően – beépíthető a KR AGILUS sorozat bármelyik, a feladathoz ideális kisrobotja. A rugalmasságot lehetővé teszi a nyílt operációs rendszer és a sokoldalúan bővíthető programozási környezet. A cellában egy 6 kg teherbírású és 706 mm hatótávolságú KR 6 R700 sixx robot végzi a munkáját. A KR AGILUS sorozat robotjait következetesen rendkívül magas munkavégzési sebességre tervezték. A WTG 1200 tolóajtói választás szerint automatikusan vagy manuálisan nyithatók. Ezt követően helyezi be a dolgozó a részegységeket a hegesztőberendezésbe. Az ajtó bezárását követően kezdi el a robot a hegesztést. Automatikus gyártás közben a gépkezelő manuálisan előkészítheti a következő részegységeket. Ezáltal a mini robotcella a termelés egyértelmű, akár max. 50 százalékos növeléséhez vezetett. A kisrobot ismétlési pontosságának köszönhetően a hegesztési varratok minősége is egyértelműen javult.

Automatizált, pontos és gyors: Pick-and-Place KUKA robotokkal (Videó)

25 KUKA robot dolgozik a Possehl Electronics három fröccsöntőgépén. A robotok járművek elektromos kormányműveihez való vezérműházak gyártásában segédkeznek. A Possehl Electronics Niefernben működő üzemében összesen 25 KUKA robot helyez stancolt munkadarabokat fröccsöntőgépekbe 0,1 milliméteres pontossággal – igen rövid ütemezési idők mellett. A robotok három gyártósoron, megbízhatóan és pontosan végzik munkájukat. A gyártási folyamat mindhárom gyártósoron hasonlóan zajlik. Elsőként egy KR 5 arc típusú KUKA robot leveszi a legfelső tálcát, és egy polcra helyezi. Majd egy KR 6 R900 típusú KUKA előkészítőrobot egy négy stancolószerszámmal ellátott kerek ütemasztalon lévő stancolóaljzatra helyezi a vezetőkeretet. Ezek leválasztják a járműdugasz-tüskéket a vezetőkeretről. Négy KUKA KR AGILUS sorozatú kisrobot egyenként hat járműdugaszt, öt érzékelő- és két akkumulátordugasz-tüskét vesz ki a stancolószerszámokból, majd helyezi azokat az átadószerkezetbe. A fröccsöntőgép felrakását egy a közepes teherbírás-tartományba tartozó KUKA robot végzi. Ez speciális megfogóival négyesével veszi ki az előkészített nyers munkadarabokat az átadóberendezésből, és behelyezi azokat a szerszámba. Ott készülnek a műszaki műanyagalkatrészek. Az elkészült vezérlőházat egy KUKA kisrobot hozza el az átadóállomásra.

Flexibilis raklapozó az élelmiszeriparban (Videó)

KUKA KR QUANTEC robot raklapozza a bajorkolbász-konzerveket a Fleischwerke Zimmermann-nál, ahol is az volt a cél, hogy a robot felgyorsítsa a csomagolási folyamatot és levegye a dolgozók válláról a nehéz fizikai munka terhét. A raklapozást a cég korábban manuálisan végezte, ami ergonómiai szempontból nem volt megfelelő a dolgozók számára. A belső logisztika optimalizálása érdekében ezért egy KUKA KR 12 R3200 PA típusú raklapozót integráltak a folyamatukba.

KUKA robotok növelik a hatékonyságot a műanyag fröccsöntésben (Videó)

A Gebrüder Schwarz GmbH vezető vállalat a műanyag-fröccsöntés technológiájának terén. A cég a két régebben használt KUKA automatizálási megoldás mellé nemrégiben további 2 új hattengelyes robottal – KR Agilus és KR 16 – bővítette gyártási kapacitását ventilátorok gyártásához. Az összetett fröccsöntött műanyag komponensek gyártása nagyfokú precizitást, reprodukálhatóságot és pontos ütemidőt igényel, emellett szavatolni kell a megadott ciklusidőt és folyamatbiztonságot is.

Ipar 4.0 már az iskolában is

Ipar 4.0 már az iskolában is (Cikk)

Az Ipar 4.0 már nem a jövő kérdése többé, minden társadalomnak haladnia kell a korral, és szembenéznie a kihívásaival. Az ipari folyamatok megértetéséhez következetes és módszeres oktatásra és képzésre van szükség. Ezentúl nem csak azt kell megtanulnunk, hogy hogyan működnek a minket körülvevő berendezések, hanem azt is, hogy ezt az információt hogyan tudjuk továbbadni a következő generációknak. A robotika jelenleg olyan helyzetben van, hogy a fizikát és a műszaki tudományokat szórakoztató, tanulható, és szemléletes módon képes bemutatni.

Okostelefonnal vezérelhető kisrobotok (Videó)

Napjainkban a vállalkozások az intelligens hálózatoktól nagyobb termelékenységet és rugalmasságot várnak el. A robotok ebben kulcsszerepet játszanak. A robotok a felhőn keresztül válnak az intelligens gyártási folyamat szereplőivé. A robomotion GmbH és a SOTEC GmbH robotalkalmazása lehetővé teszi a KUKA KR 3 AGILUS okostelefonnal történő, vezeték nélküli vezérlését.

Hogyan formálja a munkaerőpiacot a technológiai fejlődés?

Hogyan formálja a munkaerőpiacot a technológiai fejlődés? (Cikk)

A technológiai fejlődés folyamatosan hatással van a munkaerőpiacra. Egyes munkák eltűnnek, emellett viszont újak is keletkeznek. A robotipar új munkalehetőségeket teremt, még olyan szakembereknek is, akik esetleg más iparágakban elvesztették állásukat.

A kobotok megoldást kínálnak az öregedő munkaerő problémája

A kobotok megoldást kínálnak az öregedő munkaerő problémája (Cikk)

A munkaerőhiány Magyarországon is egyre égetőbb problémává válik, ami hosszútávon a gazdasági növekedés rovására is mehet. Számos terület érintett, mint például az építőipar, a logisztika, vagy a gyártószektor. Még az olyan globális vállalatoknak is, mint a Nissan, szembe kell nézniük az öregedő munkaerő problémájával és az alkalmazottak hiányával. Azonban úgy tűnik, most sikerült megoldást találniuk.

Képzett munkaerő nélkül nincs versenyképesség

Képzett munkaerő nélkül nincs versenyképesség (Cikk)

A tréning fogalma évtizedek óta ismert, és az utóbbi években soha nem látott népszerűségnek is örvend. Nap mint nap kapunk értesítéseket képzési és továbbképzési lehetőségekről. A hazai viszonyokra ezzel együtt jellemző, hogy főleg a multinacionális és a nagyvállalatok fordítanak jelentős összegeket a munkatársak képzésére. A kisvállalatok jórészt csak egy-egy munkatársuk számára finanszíroznak meg bizonyos képzéseket – az elhatározás mögött általában konkrét cél, nagyrészt valamilyen új technológia beszerzése áll.

Ki nézhet munka után első körben az automatizálás miatt? (Cikk)

Új tanulmányunk a három egymást átfedő automatizálási hullám – az algoritmikus, a kiterjesztési és az autonómia hullám – 2030-as évekig terjedő hatásait vizsgálja. A kutatás során 29 országból több mint 200 000 munkahelyhez kapcsolódó feladatot és készséget elemeztük annak érdekében, hogy értékeljük az automatizálás munkavállalókra gyakorolt lehetséges hatásait a különböző iparágakban, a munkavállalók neme, kora és képzettsége szerint.

Automatica kiállítás 2018 (Videó)

Júniusban újra nyit a smart automatika és robotika vezető vására. A kétévente megrendezésre kerülő kiállítás 2016-ban 47 ország 833 kiállítójának tette lehetővé a bemutatkozást 66 ezer négzyzetméteren, amit mintegy 100 ország 43 052 látogatója tekintett meg személyesen.

Tollak, számológépek, számítógépek és most robotok

Tollak, számológépek, számítógépek és most robotok (Cikk)

Az egyre nagyobb versenyhelyzetet teremtő globális gazdasággal kapcsolatos relevancia fontos céllá vált az oktatásban az egész világon. Az Egyesült Államokban és más országokban számtalan STEM vagy tudományos, technológiai, mérnöki és matematikai kezdeményezés található.

A legmodernebb robotokon mutatták meg tudásukat a mérnökhallgatók

A legmodernebb robotokon mutatták meg tudásukat a mérnökhallgatók (Cikk)

A hazai PLC programozással és ipari automatizálással foglalkozó egyetemi szakok, műhelyek legjelesebb oktatói és hallgatói mérték össze tudásukat Veszprémben. A programozó versenyre több mint 20 csapat, mintegy 100 résztvevő érkezett, akik valós ipari feladatok megoldásában vettek részt.

Konyhai robotgép újragondolva (Videó)

Lazíthattak a szakácsok a Vesz-Mont 2000 Kft. karácsonyi ünnepségén, mert a munkájukat elvégezték a robotok!

Robotokra cserélhetik az emberi munkaerőt?

Robotokra cserélhetik az emberi munkaerőt? (Cikk)

Egyre szélesebb körben automatizálják munkafeladataikat a vállalatok. Az együttműködő robotok megjelenésével ez a lehetőség már a kis- és középvállalatok számára is elérhető. A robotok térhódítását látva vajon jogosan tartanak az emberek munkahelyük megszűnésétől? A közelmúltban több kutatóintézet is foglalkozott ezzel a témával, de a szakemberek sem értenek egyet abban, hogy ténylegesen elveszik-e az emberek munkáját a robotok vagy csak átalakítják. Abban viszont mindenki egyetért, hogy az automatizáció miatt a jövőben jelentősen átalakul a munkaerő-piac.

Innováció és Tehetség Díj a KUKA-nak

Innováció és Tehetség Díj a KUKA-nak (Cikk)

Idén a KUKA nyerte a MET Magyarország Zrt. által alapított Innováció és Tehetség Díjat. Az elismerést a Figyelő TOP200-as Gálájának keretében nyújtották át 2016. október 14-én, ahol Magyarország 200 legnagyobb vállalata volt jelen.

A Teradyne Inc. bemutatta a Universal Robots új elnökét

A Teradyne Inc. bemutatta a Universal Robots új elnökét (Cikk)

2016. október 13. A Teradyne vállalathoz tartozó Universal Robots A/S (UR), amely világvezető az együttműködő robotok piacán, azonnali hatállyal kinevezte Jürgen von Hollent a cég elnökévé. Enrico Krog Iversent követi a székben, aki 2016 júniusában mondott le a pozícióról, hogy más területeken is kipróbálhassa magát.

Tovább bővült a kollaboratív robotportfólió (Videó)

Az ABB bejelentette a SafeMove2-t, a biztonsági tanúsítvánnyal rendelkező robotellenőrző szoftverek legújabb generációját.

Kompakt SCARA robotok az ABB kínálatában (Videó)

Új termékcsaláddal, az IRB 910SC-vel bővül az ABB által gyártott robotok termékkínálata. Az ABB kisrobot-portfóliójába tartozó új SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm = szelektív feladatok elvégzésére kialakított csuklós robotkar) robotok maximális terhelhetősége 6 kg, és három konfigurációban (IRB 910SC –3/0.45, IRB 910SC – 3/0.55m, and IRB 910SC – 3/0.65.) érhetők el. Az egyes típusok moduláris kialakításúak, karkinyúlásuk 450, 550 és 650 mm között változik.

Robotszamuráj a kardvilágbajnok ellen (Videó)

A precíziós ipari eljárásokhoz használt Motoman-MH24 robot csapásról csapásra utánozza Isao Machhii világbajnok kardmester minden mozdulatát. A bemutató csúcspontjaként az ezer vágásból álló sorozat végére a világbajnokon már jól láthatóak a fáradtság jelei, míg a gép szemmel láthatólag készen áll akár újabb ezer vágásra is.

Robotika, kriptográfia, szenzorhálózatok (Cikk)

Robotika, kriptográfia, szenzorhálózatok - nem biztos, hogy az átlagos olvasó figyelmét megragadják ezek a kifejezések, de a matematikus és informatikus palánták rögtön felkapják a fejüket: izgalmas témák, amelyekben nem csak elmerülhetnek, de ha tehetségük elegendőnek bizonyul hozzá, a hozzájuk kapcsolódó kutatásokban is részt vehetnek.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
BMW GROUP CAREERS IN MARCH

LAUNCH CONTROL SPECIALIST

BIG TEST STAND PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

PROCESS PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST DRIVETRAIN & DRIVING DYNAMICS (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST ELECTRIC / ELECTRONICS (M/F/X)

MŰSZAKI ÁLLÁSBÖRZE




Média Partnerek