"oktatás" címke cikkei:

A Farnell oktatási kedvezményprogramja akár 30%-os kedvezményt biztosít a diákoknak és tanároknak a teszteszközökre (Cikk)

A kedvezményrendszer a legjobb márkájú tesztberendezéseket és -eszközöket is megfizethetővé teszi az iskolák, egyetemek és nonprofit kutatóközpontok számára.

Bosch Rexroth: Az ipari szakértelem és az innovatív oktatás egyesítése

Bosch Rexroth: Az ipari szakértelem és az innovatív oktatás egyesítése (Cikk)

Szükség van az Ipar 4.0 megoldásokban és a legújabb innovációkban rejlő lehetőségek mélyreható megértésére. Ezt a szükségszerűséget felismerve a Bosch Rexroth egyértelmű előnyt kínál a hagyományos képzési központokkal szemben. Az ipari tapasztalatok több évszázados örökségével és az innováció iránti mély elkötelezettségével a cég megtalálta magának a piaci rést a hazai felnőttképzésben.

Miniatűr gyártósor az oktatás szolgálatában

Miniatűr gyártósor az oktatás szolgálatában (Cikk)

Több mint 1,4 milliárd forint értékben fejlesztett tíz vidéki szakképzési centrumot az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. A program keretében a Bosch Rexroth Kft. digitalizációhoz és az Ipar 4.0 tematikához kapcsolódó oktatási berendezéseket biztosított, valamint az oktatási szereplőkkel együttműködve átfogó középfokú tananyagok kidolgozásában vett részt. A vállalat egyik kiemelt célja az oktatás és az ipar összekapcsolása, annak támogatása, hogy az oktatók és a diákok már a középfokú szakképzésben is megismerjék az ipari digitalizációval kapcsolatos tudnivalókat.

Alkalmazásképes tudás a gyakorlat világából

Alkalmazásképes tudás a gyakorlat világából (Cikk)

A tapasztalatok szerint az olvasott ismeretek 10, a hallottak 20 és a látottak 30 százaléka marad meg tartósan, ezzel szemben az együtt látottak-hallottak 70, a képzésben részt vevő által elmondottak, kifejtettek 80, illetve a gyakorlattal összekapcsoltan szerzett ismeretek 90 százaléka válik tartós ismeretté, felidézhetővé és alkalmazhatóvá. A világjárvány lecsengésével a munkahelyi képzések és tréningek iránti érdeklődés is a régi fényében ragyog, ami mögött számos megatrend húzódik meg. A Siemens SITRAIN oktatási központjának tapasztalatairól és a munkahelyi tréningek világának legújabb fejleményiről Falusi Bettina, a Siemens Zrt. oktatási központjának vezetője beszélt a TechMonitor olvasóinak.

Az európai iskolák el vannak maradva a digitális készségfejlesztés terén (Cikk)

Miközben a munkáltatók minden iparágban alapkövetelménynek tekintik a digitális készségeket, az oktatáspolitika, az iskolák felszereltsége és a tanárok felkészültsége ezt Európa legnagyobb részén nem tükrözi – állapította meg a Fujitsu maga nemében egyedülálló vizsgálata.

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba (Cikk)

Iskolák, főiskolák, egyetemek, független képzési központok és OEM képzési létesítmények mind profitálhatnak a FANUC új oktatási csomagjából, amely kombinálja a ROBODRILL szerszámgépek és a FANUC kollaboratív robotok előnyeit. A számos vezető iparági partnerrel közösen kifejlesztett ROBODRILL Educational Cell (Oktatási cella) az automatizált CNC-marást hozza az oktatási piacra, rendkívül versenyképes áron.

Mérnöki oktatás a járvány után

Mérnöki oktatás a járvány után (Cikk)

A Search Consultancy felmérései alapján a gyártási ágazatot minden területnél jobban érinti a nem elérhető szakértelem, hiszen a vállalatok 85%-a küzd szakemberhiánnyal. Olyan létesítmények igyekeznek ezt leküzdeni, mint a Sandvik Coromant Központok, ahol világszerte nyújtanak szakképzést mérnökök számára. Azonban a világjárvány miatt sokan kénytelenek voltak elhagyni a rendszeres képzést, így az ágazatnak most be kell hoznia ezt a lemaradást. Daniel Strandell, a Sandvik Coromant Központok nemzetközi vezetőjével arról beszélgettünk, hogyan segíti a Sandvik Coromant az alkalmazottak szakértelmének fejlesztését.

Iskolakezdés: hatékonyabban tanít a papír (Cikk)

Ha a diákok a „hagyományos” módszerek helyett egyre inkább a digitális eszközöket használják tanulásra, kimutathatóan romlik az olvasási és szövegértési készségük. A minap kezdődött új tanév kapcsán többek közt erre hívja fel a figyelmet a Nyomda- és Papíripari Szövetség (FEDPRINT) a legutóbbi, világszerte mintegy 600 ezer, 15 éves tanuló körében elvégzett PISA-mérés eredménye alapján.

A DFRobot oktatási készletei is elérhetők a Farnell kínálatában (Cikk)

Az lektronikus alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a DFRobot termékeivel bővítette ki oktatási eszközeinek körét. A DFRobot felhasználóbarát, nyílt forráskódú hardver- és szoftvereszközeit arra tervezték, hogy az elektronikus projekttervezés révén inspirálják a jövő alkotóit.

Bővül a Farnell oktatási eszközeinek köre

Bővül a Farnell oktatási eszközeinek köre (Cikk)

A XinaBox oktatási eszközök és készletek a Dolgok Internete (IoT), a mesterséges intelligencia (AI), a gépi tanulás (ML) és az automatizálás felfedezésében segítik a tanulókat.

Vezérléstechnikai képzéseket indít a Smartus Zrt.

Vezérléstechnikai képzéseket indít a Smartus Zrt. (Cikk)

Ahogy az ipari dekonjunktúra hatásainak enyhítésében, úgy a válságot követő felpattanásban is meghatározó szerep juthat a felkészült munkaerőnek. A tréningek iránti növekvő kereslet idén is folytatódni látszott, de áprilisban gyakorlatilag lenullázódott az ágazat bevétele. A magyar tréningpiac ugyanis 99 százalékban tantermi oktatásokat jelentett, amit csak kis részben tudtak átvenni az online tréningek. Májusban azonban az élet kezdett visszatérni a rendes kerékvágásba, a fémipari vállalkozások pedig a képzések terén is elkezdhették utolérni magukat. A modern vezérléstechnikai ismeretek elsajátításának lehetőségeiről Sipos Ádám, a Smartus Zrt. alkalmazástechnológusa beszélt a TechMonitornak.

Gondolatok és javaslatok a versenyképességhez

Gondolatok és javaslatok a versenyképességhez (Cikk)

Magyarország eltökélt szándéka, hogy a „Made in Hungary” korszakból átlép az „Invented in Hungary” fejlettebb állapotába. Ezt követeli meg az ország versenyképességének növekedése, a jobb életszínvonal kialakításának igénye. Viszont ezt a pályát csak úgy lehet befutni, ha munkaintenzív állapotból tudásintenzív állapotba sikerül felfejleszteni magunkat. Ennek természetes és egyedüli lehetséges útja az oktatás minőségének és színvonalának folyamatos emelése.

Integrált oktatási koncepció a bionika témájában

Integrált oktatási koncepció a bionika témájában (Cikk)

A Festo először mutatja be a bionikai oktatási koncepciót, amely egyesíti a digitális és analóg módszerű tanulás előnyeit. A cél, hogy a gyermekeket és a kamaszokat lelkesítsük a természettudomány és a technológia iránt (STEM). Ez a koncepció jól összeköti a bionikát a műszaki oktatással – egy, a kísérletezést és tanulást szolgáló csomag formájában.

Társképzés felsőfokon

Társképzés felsőfokon (Cikk)

Az ipari szereplők és az egyetemek együttműködésének a leginkább kézzelfogható előnye a fiatal szakemberek gyakorlatiasabb gondolkodásmódja lehet Somogyi András, a magyarországi Bosch Csoport HR-igazgatója szerint.

Gyakorlati képzés gépjárműszerelő tanulóknak

Gyakorlati képzés gépjárműszerelő tanulóknak (Cikk)

Megkezdődött a gyakorlati oktatás az Inter Traction Electrics Kft. debreceni Oktatási, Fejlesztési Központjában és Kísérleti Üzemében január 31-én. Az év végén bemutatott épületben kezdetben huszonhárom szakgimnazista tanulhat, de rövidesen elindulhat a Debreceni Egyetemmel karöltve a duális mérnökképzés is a telephelyen.

Tollak, számológépek, számítógépek és most robotok

Tollak, számológépek, számítógépek és most robotok (Cikk)

Az egyre nagyobb versenyhelyzetet teremtő globális gazdasággal kapcsolatos relevancia fontos céllá vált az oktatásban az egész világon. Az Egyesült Államokban és más országokban számtalan STEM vagy tudományos, technológiai, mérnöki és matematikai kezdeményezés található.

XXI. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny

XXI. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny (Cikk)

A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2017/18-as tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.

Gyűjtsd a tudást, ne siránkozz

Gyűjtsd a tudást, ne siránkozz (Cikk)

Az elérhető európai uniós pályázatoknak köszönhetően egyre több minőségi CNC-szerszámgép áll üzembe Magyarországon. Egy új berendezés azonban kevés a vállalkozás sikeréhez, ha nem áll mellette egy képzett CNC-programozó szakember. De hogyan áll jelenleg a szakképzés hazánkban? Tari Attila, a zömmel CNC-oktatószoftverek forgalmazásával foglalkozó CNCEDU Kft. ügyvezető igazgatója beszélt tapasztalatairól a TechMonitornak.

Bosch Rexroth Hungary (Videó)

Globális partnerként a Bosch Rexroth világszerte csúcstechnológiával és egyedülálló iparági tapasztalattal támogatja a gép- és berendezésgyártókat. A világon több mint 33 700 munkatárs dolgozik testreszabott, biztonságos és hatékony alkalmazások fejlesztésén. Fő tevékenységek: ipari és mobil hidraulika, lineáris mozgatás- és szereléstechnika, villamos hajtások és vezérlések területén elemek értékesítése; hidraulikus és automatizálási rendszerek gyártása, tápegységgyártás, szerviztevékenység, oktatóközpont

Tanulni, tanulni, tanulni!

Tanulni, tanulni, tanulni! (Cikk)

A tudás hatalom. Ez nagyrészt még akkor is igaz, ha napjainkban az internet tele van senkinek sem hasznos tudással. A műszaki ismeretekkel kapcsolatos tudás azonban az írott történelem kezdete óta a világot előremozdító erőként működik. Hazánkban mintha ezen a téren is egy helyben járás történne, az oktatási intézményekből kikerülő fiatalok minimális gyakorlati ismerettel és használható tudással vágnak neki az életnek. A gyakorlati képzésről és a műszaki oktatási intézmények infrastrukturális ellátottságáról Smoling László, az EMCO szerszámgépeket forgalmazó Büll & Strunz Kft. ügyvezető igazgatója beszélt a TechMonitornak.

Új kihívások jönnek

Új kihívások jönnek (Cikk)

A magyarországi munkaerőpiacon az európai átlagnál magasabb a digitális analfabéták aránya, amiért elsősorban a köznevelés hiányosságai tehetők felelőssé. A csorbát az oktatáspolitikai szakemberek az informatikai és műszaki tudományágak kutatóival és az iparági szereplőkkel karöltve próbálják kiköszörülni.

Arduino oktatókészletet fiatal tanulók számára

Arduino oktatókészletet fiatal tanulók számára (Cikk)

Az RS Components (RS), az Electrocomponents plc (LSE:ECM), a mérnökök globális beszállítója bejelentette az Arduino CTC 101 oktatókészlet megjelenését, mely egy teljes e-tanulási platform, és lehetővé teszi a fiatal tanulóknak, hogy megtanulják az elektronika, a programozás és a mechatronika alapjait. A CTC 101 készletet tanárok és egyéb, az oktatás területén dolgozó instruktorok számára tervezték, akik elsősorban 13 és 17 év közötti középiskolás diákokat oktatnak.

Innovatív képzési modell segíthet enyhíteni a hazai informatikushiányt (Cikk)

Az új év első napjaiban Yellowroad néven indítja el új típusú juniorfejlesztő képzési programját hazánk egyik vezető, komplex megoldásokat nyújtó oktatási és tréning intézménye, a Training360. A négy hónapos intenzív képzést követően az ekkor már gyakorlati tudással felvértezett Java, Frontend és C# juniorfejlesztők azonnal alkalmazhatók, és számukra még nettó 180-220 ezer forintos kezdő fizetéssel új munkahelyet is garantál az oktatási intézmény. Az informatikushiányban szenvedő cégek e program révén megspórolhatják a toborzás költségeit, valamint az azzal kapcsolatos bonyodalmakat és amellett, hogy egy vagy két éves biztos munkaerőre tesznek szert, még bizonyos mértékig szakmai igényeiket is beépíttethetik az oktatásba.

Bayer interaktív oktatási program (Cikk)

A Bayer Hungária által indított – és nemzetközi szinten több mint húsz éves múltra visszatekintő – MSMS Tudáspont ebben a tanévben a Láthatatlan Kiállításon rendezi meg természettudományos workshopjait a 10-14 éves diákok számára. Az előző évadhoz képest dupla annyi (40) kiscsoportos gyakorlati foglalkozások időpontjaira másfélszeres volt a túljelentkezés.

Interaktív, látványos természettudomány-oktatás 2.0

Interaktív, látványos természettudomány-oktatás 2.0 (Cikk)

A 2015/16-os tanévben, kibővített formában kezdi meg a Bayer Hungária „Making Science Make Sense“ (MSMS) Tudáspont oktatási programját, amely csatlakozik az MTA által gondozott A Fény Nemzetközi Éve 2015 eseménysorozathoz is. Ennek jegyében a 10-14 év közötti tanulóknak szervezett foglalkozások és az interaktív kísérletek a látásra, a szem felépítésére és működésére fókuszálnak. Az előző tanévben nagy sikerrel zárult természettudományos és egészségedukációs oktatási program idén már dupláz: a 40 workshopon több mint ezer diák vehet részt; és idén a program kiegészül tanárok számára szervezett foglalkozásokkal és egy utazó workshoppal is.

Az AVENTICS-nél jártak az általános iskolások

Az AVENTICS-nél jártak az általános iskolások (Cikk)

A nyolcadik osztályosok továbbtanulását segíti a Kutatók Éjszakája elnevezésű országos rendezvény sorozat, amihez immáron második alkalommal csatlakozott szeptember végén az AVENTICS Hungary Kft., a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával karöltve. Az esemény keretében ezúttal közel 200 diák látogatott el az egri gyárba.

Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ

Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ (Cikk)

A Milánótól 25 kilométerre, északnyugatra fekvő Cattenao egyetemén (LIUC) június 10-én megnyílt a MakerBot első európai innovációs központja, ahol ezentúl közel 2 ezer diák 20 darab ötödik generációs MakerBot Replicator nyomtatót használhat. A központ fő különlegessége a nyomtatókat összekötő és menedzselő szoftver, amely a piacon egyedülálló. Magyarországon a FreeDee Printing Solutions dolgozik hasonló központok felállításán.

Egyedülálló hegesztőszakmérnök-képzés a Dunaújvárosi Főiskolán

Egyedülálló hegesztőszakmérnök-képzés a Dunaújvárosi Főiskolán (Cikk)

A Dunaújvárosi Főiskola innovatív, rugalmas, eredményorientált felsőoktatási intézmény. Arra törekszenek, hogy a magyar műszaki felsőoktatás részeként gyakorlati képzéseik, oktatással, kutatással kapcsolatos infrastruktúrájuk képes legyen megfelelni a tudásalapú társadalom és gazdaság követelményeinek.

Lehet-e tanulni az innovációt? (Cikk)

Tizenegyedik alkalommal hirdetett meg a Miskolci Egyetem Oktatásának Fejlesztéséért Alapítvány pályázatot Hídépítő játékra. Az egyetem hallgatói mellett hazai, illetve határon túli középiskolás fiatalok is jelentkezhettek.

Jól képzett munkaerő-utánpótlás az Audinál (Cikk)

Évente 250 szakmunkástanuló vesz részt az Audi Hungaria Motor Kft.-nél a duális szakképzésben; a napokban 150-en kezdték meg gyakorlati vizsgájukat a vállalatnál - tájékoztatta a járműgyár az MTI-t.

Sikeresen zajlott le az idei INFOmaraton (Cikk)

Három megawattnyi áram, másfél kilométer UTP, valamint 400 méter erősáramú kábel, 300 liter üdítő, 35 liter kávé, valamint 420 kilogrammnyi étel – ezek voltak az idei INFOmaraton legfontosabb kellékei.

Modern távközlési technológiát tanulhatnak a magyar hallgatók Kínában (Cikk)

Ötödik generációs távközlési technológia elsajátítására visz kínai tanulmányútra magyar egyetemi hallgatókat a Huawei - tájékoztatta szerdán az MTI-t a Huawei Technologies Hungary.

Könnyebben találnak állást a duális képzésen végzettek (Cikk)

Társaiknál három-négyszer jobb elhelyezkedési esélyt szereznek és 40-50 ezer forinttal a szakmunkásátlagbér feletti keresetre számíthatnak azok, akik duális szakképzésen végeztek - emelte ki Komáromi Róbert, a Nemzeti Munkaügyi Hivatal (NMH) főigazgatója szerdán Győrben, sajtótájékoztatón.

XVII. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny (Cikk)

A korábban megrendezett konstrukciós versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2013/2014­es tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, a www.hobbielektronika.hu, valamint további szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.

Beszáll az állam a tanfolyam díjába (Cikk)

Összesen 670 millió forint értékben újabb 555 képzés jelent meg a Tudásod a jövőd projektben, így 243 településről több mint 8 ezer újabb résztvevő kerülhet be a képzésekbe - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal.

Valami nagy készül Kelet-Magyarországon (Cikk)

Magyarország legnagyobb teljesítményű szuperszámítógép-központját hozzák létre 2014 végére a Debreceni Egyetemen (DE) - jelentette be a DE Tudományegyetemi Karok centrumának elnöke pénteken.

Elindult a Karrier Generátor Program (Cikk)

Az országban egyedülálló karrierprogram indult hat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei nagyvállalat és két megyei önkormányzat összefogásával – közölte a projekt kommunikációjáért felelős társaság.

Digitális Prototípus Fórum Budapesten

Digitális Prototípus Fórum Budapesten (Cikk)

Közeleg az Autodesk és a VARINEX Zrt. éves nagyszabású szakmai konferenciájának, a Digitális Prototípus Fórumnak az időpontja. A rendezvényen idén is azon legjelentősebb újdonságok és fejlesztések kerülnek középpontba, melyek irányt szabnak napjaink CAD/CAM/CAE tevékenységeinek és a prototípus technológiáinak.

Tanulni, de hol? (Cikk)

Több mint száz kiállító, szinte valamennyi hazai felsőoktatási intézmény, külföldi egyetemek, nyelviskolák, szakképző intézmények, tankönyv- és taneszközgyártók és a legújabb oktatási fejlesztések várják az érdeklődőket pénteken és szombaton a Hungexpón, az Educatio nemzetközi oktatási szakkiállításon.

Beruháznak a jövőbe (Cikk)

Az Óbudai Egyetem stratégiai célja, hogy az európai felsőoktatási térséggel versenyképes, a XXI. század elvárásainak megfelelő infrastruktúrával rendelkezzen. Ebben kiemelt szerepet kap az intelligens tanulási környezet feltételeinek megteremtése, a modern informatikai hálózatokkal való ellátottság növelése.

Digitális taneszközök az oktatásban (Cikk)

Digitális taneszközökre pályázhatnak az oktatási intézmények az "Új tartalomfejlesztések a közoktatásban" elnevezésű TÁMOP-pályázat keretében. A benyújtásra szeptember 24. és október 26. között van lehetőség - adta hírül az orientpress.hu.

Széll Kálmán Terv 2.0 (Cikk)

Kiemelt célként fogalmazza meg a hétfőn nyilvánosságra hozott Széll Kálmán terv 2.0 a műszaki és természettudományi képesítések arányának jelentős növelését. A dokumentum oktatási fejezete kitér arra is, hogy 2013-tól új képzési formaként jelenik meg a felsőoktatási szakképzés, amely fontos szerepet játszhat abban, hogy 2020-ig a vállalt célok irányába növeljék a felsőfokú végzettségűek arányát.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

MŰSZAKI ÁLLÁSBÖRZE




Média Partnerek