Sorban a hatodik éve szerepel a Bloomberg Nemek Közötti Egyenlőségi Indexében (GEI – Gender Equality Index) a Schneider Electric. A társaság az eddigi legjobb eredményét érte el, ami jóval magasabb, mint az indexben szereplő vállalatok átlagos mutatója.
A nők szerte a világon továbbra is alulreprezentáltak az elektronikai iparban, és továbbra is találkoznak a szexizmus és a diszkrimináció különféle formáival, de látni a pozitív tendenciákat.
A nők átlagosan több mint harmadával keresnek kevesebbet ugyanabban a munkakörben világszinten mint a férfiak, de még az Európai Unióban is 13 százalékos lemaradásban vannak a női fizetések. Az Egyenlő Fizetések Nemzetközi Napja, amit 2019 óta szeptember 18-án tartanak, erre a problémára és a helyzet megoldásának fontosságára hívja fel a figyelmet. A Schneider Electric évek óta aktívan dolgozik a bérszakadék megszüntetésén a nemek között, és mára elérték, hogy Magyarországon szinte teljesen meg is szűnt a különbség.
A Farnell globális felmérésének célja, hogy közvetlen betekintést adjon az elektronikai/mérnöki iparba és jobban megértse a munkahelyi egyenlőség megvalósítása előtt álló jelenlegi akadályokat.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy 2015 októberéig a vállalat több mint 23 000 férfi munkatársa írta alá elektronikusan a #HeForShe (Férfiak a nőkért) szolidaritási mozgalom előterjesztését.