"mérnökképzés" címke cikkei:

A gépek mellé pénzügyi támogatás is érkezett a szakképzésbe

A gépek mellé pénzügyi támogatás is érkezett a szakképzésbe (Cikk)

2020. június 24-én a kar igazgatótanácsának ülésén került átadásra a Gene Haas Alapítvány által megítélt 10 000 USD támogatás. A támogatásról szóló csekket Péntek György, a Haas Bartec GmbH magyarországi értékesítési vezetője adta át a kar vezetői részére.

Referencialaboratóriumot adott át a Beckhoff a Debreceni Egyetemen

Referencialaboratóriumot adott át a Beckhoff a Debreceni Egyetemen (Cikk)

A Beckhoff nagyon fontosnak tartja a szakmai képzést, ezért az anyavállalathoz hasonlóan hazánkban is már a kezdetektől igyekezett jelen lenni az oktatási intézmények életében. Számos felsőoktatási hallgatók számára szervezett rendezvény mellett, a korábbi évekhez hasonlóan a vállalat idén is részt vett az Ipar Napjai Debrecenben elnevezésű rendezvényen. A Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Debreceni Egyetem Műszaki Kara által közösen szervezett rendezvényen a Műszaki Kar képzési és kutatási elképzeléseit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit ismerhették meg az érdeklődők november 7-8-án, valamint ünnepélyes keretek között, a városvezetés jelenlétében átadásra került a Beckhoff referencialaboratóriuma is.

A fiatalok szívesen lesznek mérnökök

A fiatalok szívesen lesznek mérnökök (Cikk)

Többen jelentkeztek és jutottak be mérnök szakokra 2018-ban a hazai felsőoktatási intézményekben, mint tavaly. Az idei felvételik adatai azt támasztják alá, hogy évről-évre – ha lassan is - növekszik az érdeklődés a műszaki- és természettudományok iránt a fiatalok körében, ami pozitív visszajelzés a magyarországi fejlesztéseket tervező ipari-és technológai vállalatoknak is. Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség elnöke úgy látja, hogy csak a megfelelő számú és képzettségű műszaki szakembergárda révén biztosítható, hogy hazánk továbbra is vonzó célpontja legyen a tudásalapú gazdasági befektetéseknek. Dr. Ábrahám László szerint ehhez az kell, hogy folytatódjon a mostani trend és 3-5 éven belül megtriplázódjon a mérnökhallgatók száma.

Csereprogramot szervezett az Eckerle a szakképzésben tanuló diákoknak

Csereprogramot szervezett az Eckerle a szakképzésben tanuló diákoknak (Cikk)

Immáron hat éve hirdet nemzetközi csereprogramot az Eckerle CNC forgácsolást tanuló szakiskolásoknak, amely során idegen környezetben, az iskola falain túl mélyíthetik el szaktudásukat. Ezúttal a németországi Eckerle üzem gyakornokai jártak Magyarországon tavasszal, páratlan évben a magyar fiatalok mehetnek majd Németországba.

A versenyszféra támogatásával fejlődhetnek az egyetemi szakirányok

A versenyszféra támogatásával fejlődhetnek az egyetemi szakirányok (Cikk)

Az Eckerle Magyarország Industrie üzletága a duális képzési rendszer bevezetésétől partnere a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Karának. A kiskőrösi üzemegység négy szakon működik együtt a felsőoktatási intézménnyel, ahol gépészmérnökök, járműmérnökök, mérnök informatikusok, valamint műszaki menedzserek tölthetik szakjuknak megfelelően gyakorlati időszakukat a cégnél. Hubina Pétert, az Eckerle cégcsoport európai automatizálási vezetőjét kérdeztük az együttműködésről, aki 2015 óta az intézmény záróvizsga-bizottsági elnöke.

Új kihívások jönnek

Új kihívások jönnek (Cikk)

A magyarországi munkaerőpiacon az európai átlagnál magasabb a digitális analfabéták aránya, amiért elsősorban a köznevelés hiányosságai tehetők felelőssé. A csorbát az oktatáspolitikai szakemberek az informatikai és műszaki tudományágak kutatóival és az iparági szereplőkkel karöltve próbálják kiköszörülni.

A duális képzésben részvevők jobban teljesítenek (Cikk)

Duális képzésre 2017 őszétől az Óbudai Egyetem hat karán, összesen 217 helyre jelentkezhetnek a középiskolai tanulmányaikat befejezők. Székesfehérváron 162 hallgató kezdheti meg ilyen formában a tanulmányait, Budapesten pedig összesen 55 helyre jelentkezhetnek a felvételizők, olyan vállalatoknál, mint az IBM, EPAM vagy a Denso. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a duális képzésben résztvevő hallgatók egy érdemjeggyel jobban teljesítenek.

Leendő munkavállalóit képzi az Eckerle Magyarország

Leendő munkavállalóit képzi az Eckerle Magyarország (Cikk)

A hazai mérnökképzés támogatásával segíti munkaerő utánpótlását a 25 éve Magyarországon tevékenykedő Eckerle cégcsoport. A duális képzésben résztvevő felsőoktatási hallgatók a vállalatoknál eltöltött magas gyakorlati óraszámnak köszönhetően szakmai tapasztalattal és tudással kerülnek a munkaerőpiacra, sok esetben pedig a gyakorlatukat biztosító cégnél helyezkednek el.

Nagyvállalatok patronálják a jövő mérnökeit Debrecenben (Cikk)

Duális szakképzést indított szeptemberben a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Kara. Az intézmény által első alkalommal meghirdetett műszaki képzésben több nagyvállalat mellett gyakorlati lehetőséget biztosít két kiválasztott hallgatónak az AVENTICS Hungary Kft. is. A diákok ezáltal a tanulmányaik során a lehető legtöbb gyakorlati időt tölthetik az iparág hazai képviselőinek szárnyai alatt, ami a diplomaszerzést követően jelentős előnyt képvisel a munkaerőpiacon.

Munka, hivatás, vagy karrier?

Munka, hivatás, vagy karrier? (Cikk)

A hazai mérnökképzés 1782-ben a II. József által alapított Institutum GeometricoHydrotechnicumban indult. 233 évvel később a magyarországi vezető autóipari, műanyagipari és IT cégek mondták el véleményüket a TechMonitornak a hazai oktatás és innováció állapotáról.

Felsőoktatás: A TÜV Rheinland is csatlakozott a járműipari megállapodáshoz (Cikk)

Újabb piaci szereplővel bővült a hazai felsőoktatás gyakorlatorientált reformját célzó, két éve létrejött járműipari együttműködési megállapodás. Az alapító felsőoktatási intézmények és az autóipari vállalkozások után az egyik legnagyobb nemzetközi tanúsító intézet, a kölni székhelyű TÜV Rheinland képviseletében magyarországi leányvállalata is csatlakozott a kezdeményezéshez. Az erről szóló dokumentumot Dr. Nádai László, a felsőoktatásért felelős államtitkárság politikai főtanácsadója jelenlétében a Magyar Mérnökakadémia(MMA) és a TÜV Rheinland InterCert közös negyedszázados jubileumi szimpóziumán írták alá.

Munkaerő-piaci körkép – egyetemi szemszögből (Cikk)

A gyártástechnológiai szakmában általános a vélekedés: a bővülés legnagyobb kihívása a szakemberfeltételek biztosítása. A munkaerőhelyzet idén várhatóan tovább nehezül a munkaadók szempontjából, a szakképzés terén megindult folyamatok csak hosszabb távon hozhatnak eredményt.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

MŰSZAKI ÁLLÁSBÖRZE




Média Partnerek