A német technológiai vállalat, a Continental ADAS üzletágának menedzsmentje Dr. Lóránd Balázst nevezte ki a budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztő Központ vezetőjének 2020. április 1-től. Dr. Lóránd Balázs 2018-ban csatlakozott a céghez, és eddig a mesterséges intelligencia adatok menedzselését és az infrastruktúra csoport munkáját irányította.
„A labor nyitva áll a diákok előtt. Nagyon szeretnénk, ha az egyetemről még többen dolgoznának velünk” – mondta el a SZTAKI győri mintarendszerének első nyílt napján Abai Kristóf moderátor. A szerdai eseményen a robotok mellett a kutatómunka folyamatába is bepillanthattak az érdeklődők.
A 27. alkalommal meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, 2 különdíjat és a díjakkal járó közel kétmillió forint ösztöndíjat osztott ki a június 5-ei eredményhirdetésen versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, Dr. Pakucs János a szervezőbizottság elnökének aktív közreműködésével. A leglátványosabb pályaművek kétnapos kiállításon tekinthetők meg az Ericsson Magyarország székházában.
Az informatikusok kétharmada számít idén is fizetésemelésre, a munkáltatók a legkeményebb bértárgyalásokra a 26-35 év közötti korosztály kapcsán számíthatnak – derült ki a NetAcademia friss kutatásából. Az éves szinten 15 000 informatikust továbbképző oktatócég tapasztalatai alapján bár még mindig alacsony, de tavaly megduplázódott a más területről érkező „szakmaváltó” résztvevők aránya.
Központilag meghatározott, nemzetközi szerepet kap az Aventics Hungary Kft. újonnan létrejött termékfejlesztési részlege. A hazai csapat feladata az Egerben gyártott összes termékhez kapcsolódó fejlesztőmunka, valamint egy globális termékcsoport kialakítása.
Folyamatos a Budapesti Fejlesztési Központ dinamikus bővülése, hiszen alig négy hónappal az 1500. mérnök köszöntését követően újabb mérföldkőhöz érkezett a vállalat: az 1600. és 1700. mérnök belépése között szinte csak pár hét telt el. Az 1600. belépő dr. Veres Ágnes, a nanotechnológia szakértője. Elmondása szerint korábban egyetemi kutatómunkát végzett, de mindig is vonzotta, hogy nagyvállalatnál dolgozzon. Az 1700. mérnök Braun Péter szoftvermérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végezte tanulmányait, majd azt követően 10 éven egy távközlési óriáscég szakembereként dolgozott.
A Milánótól 25 kilométerre, északnyugatra fekvő Cattenao egyetemén (LIUC) június 10-én megnyílt a MakerBot első európai innovációs központja, ahol ezentúl közel 2 ezer diák 20 darab ötödik generációs MakerBot Replicator nyomtatót használhat. A központ fő különlegessége a nyomtatókat összekötő és menedzselő szoftver, amely a piacon egyedülálló. Magyarországon a FreeDee Printing Solutions dolgozik hasonló központok felállításán.
Hazai vállalatok hatékonyságnöveléssel kapcsolatos gyakorlatát vizsgálta a Siemens Zrt. és a Figyelő gazdasági hetilap kezdeményezésére a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetéstudományi Intézete. A több mint 600 fős mintán végzett kvalitatív kutatás eredményeiből kiderül: iparágtól függetlenül léteznek olyan általános megoldások, amelyek érvényesítésével a hazai cégek nö-velhetik hatékonyságukat. A kutatáshoz kapcsolódóan a Siemens 2015-ben is meghirdeti a Werner von Siemens Hatékonysági Díjat.
Átadták a Sherbiny cégcsoport új mérnöki és innovációs központját Gödöllőn, amelyet a szaúd-arábiai ipari és kereskedelmi szolgáltató cég csaknem egymilliódolláros beruházással hozott létre mintegy ötven új munkahelyet teremtve a térségben - tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.
Egy friss, hazai kutatás a tehetséget és a tehetséghez kapcsolható tényezőket járja körül. Vizsgálja a megkülönböztető jegyeket, felismerhetőséget, a szükséges lépések és a tudatosság szerepét.
A tervek szerint hamarosan elindulhat a szegedi lézerközpont építése. A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményét hamarosan kihirdethetik, februárban elhelyezhetik a kutatóközpont alapkövét, s ekkor el is indulhat az építkezés.
Új lendületet adhat a Debreceni Egyetem (DE) műszaki karán évek óta sikeresen zajló autóépítő és fejlesztő munkának a ZF Lenksysteme Hungária járműtechnikai laboratórium, amelyet pénteken adtak át az oktatási intézményben.
Magyarország legnagyobb teljesítményű szuperszámítógép-központját hozzák létre 2014 végére a Debreceni Egyetemen (DE) - jelentette be a DE Tudományegyetemi Karok centrumának elnöke pénteken.
Az optikai és lézerfizikai kutatásokkal foglalkozó kutatók nagy presztízsű szervezete, az Amerikai Optikai Társaság (Optical Society of America - OSA) tagjai közé választotta Hebling Jánost, aki a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora, a Pécsi Tudományegyetem (PTE), az MTA-PTE Nagyintenzitású Terahertzes Kutatócsoportjának vezetője.
A Szegedi Tudományegyetem az ötödét kapja annak a 10 milliárdos kormányzati támogatásnak, amelyet a kimelt kutatóegyetemeknek ítéltek meg.
A Fanuc Robotics és az Óbudai Egyetem együttműködési megállapodást írt alá egy világviszonylatban is korszerűnek számító robottechnikai kutatólaboratórium kiépítéséről. Óbuda University Research and Education Laboratory nevet viselő k+f műhely az egyetem Népszínház utcai épületében kapott helyet.
A BME Fizikai Intézete és az MTA-BME Kondenzált Anyagok Fizikája kutatócsoport fizikusainak a közelmúltban prezentált eredményei a nemzetközi szakemberek figyelmét is felkeltette.
Az ABB energetikai és automatizálási cégcsoport a világ minden pontjáról várja egyetemek és kutatóintézetek előterjesztéseit, hogy támogatást nyújthasson azon tehetséges végzős hallgatók számára, akiknek projektjei a tudományos kutatás és az ipari alkalmazás egyesítéséből születnek az energetika és az automatizálás témakörében.
Elsősorban a biztonságosabb és energiatakarékosabb építkezési technológiák kidolgozása a célja a Debreceni Egyetem és a Nagyváradi Egyetem közös mechatronikai kutatómunkájának.