"kutatás" címke cikkei:

Lóránd Balázs a Continental budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztési Központjának új vezetője

Lóránd Balázs a Continental budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztési Központjának új vezetője (Cikk)

A német technológiai vállalat, a Continental ADAS üzletágának menedzsmentje Dr. Lóránd Balázst nevezte ki a budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztő Központ vezetőjének 2020. április 1-től. Dr. Lóránd Balázs 2018-ban csatlakozott a céghez, és eddig a mesterséges intelligencia adatok menedzselését és az infrastruktúra csoport munkáját irányította.

A SZTAKI labor várja a hallgatókat a Széchenyi István Egyetemen

A SZTAKI labor várja a hallgatókat a Széchenyi István Egyetemen (Cikk)

„A labor nyitva áll a diákok előtt. Nagyon szeretnénk, ha az egyetemről még többen dolgoznának velünk” – mondta el a SZTAKI győri mintarendszerének első nyílt napján Abai Kristóf moderátor. A szerdai eseményen a robotok mellett a kutatómunka folyamatába is bepillanthattak az érdeklődők.

Kétmillió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak

Kétmillió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak (Cikk)

A 27. alkalommal meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, 2 különdíjat és a díjakkal járó közel kétmillió forint ösztöndíjat osztott ki a június 5-ei eredményhirdetésen versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, Dr. Pakucs János a szervezőbizottság elnökének aktív közreműködésével. A leglátványosabb pályaművek kétnapos kiállításon tekinthetők meg az Ericsson Magyarország székházában.

Idén még jobban megkérik az árukat az informatikusok (Cikk)

Az informatikusok kétharmada számít idén is fizetésemelésre, a munkáltatók a legkeményebb bértárgyalásokra a 26-35 év közötti korosztály kapcsán számíthatnak – derült ki a NetAcademia friss kutatásából. Az éves szinten 15 000 informatikust továbbképző oktatócég tapasztalatai alapján bár még mindig alacsony, de tavaly megduplázódott a más területről érkező „szakmaváltó” résztvevők aránya.

Ahol az innováció kapja a főszerepet

Ahol az innováció kapja a főszerepet (Cikk)

Központilag meghatározott, nemzetközi szerepet kap az Aventics Hungary Kft. újonnan létrejött termékfejlesztési részlege. A hazai csapat feladata az Egerben gyártott összes termékhez kapcsolódó fejlesztőmunka, valamint egy globális termékcsoport kialakítása.

Töretlen a Bosch Budapesti Fejlesztési Központjának fejlődése

Töretlen a Bosch Budapesti Fejlesztési Központjának fejlődése (Cikk)

Folyamatos a Budapesti Fejlesztési Központ dinamikus bővülése, hiszen alig négy hónappal az 1500. mérnök köszöntését követően újabb mérföldkőhöz érkezett a vállalat: az 1600. és 1700. mérnök belépése között szinte csak pár hét telt el. Az 1600. belépő dr. Veres Ágnes, a nanotechnológia szakértője. Elmondása szerint korábban egyetemi kutatómunkát végzett, de mindig is vonzotta, hogy nagyvállalatnál dolgozzon. Az 1700. mérnök Braun Péter szoftvermérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végezte tanulmányait, majd azt követően 10 éven egy távközlési óriáscég szakembereként dolgozott.

Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ

Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ (Cikk)

A Milánótól 25 kilométerre, északnyugatra fekvő Cattenao egyetemén (LIUC) június 10-én megnyílt a MakerBot első európai innovációs központja, ahol ezentúl közel 2 ezer diák 20 darab ötödik generációs MakerBot Replicator nyomtatót használhat. A központ fő különlegessége a nyomtatókat összekötő és menedzselő szoftver, amely a piacon egyedülálló. Magyarországon a FreeDee Printing Solutions dolgozik hasonló központok felállításán.

Bárki lehet a legjobb (Cikk)

Hazai vállalatok hatékonyságnöveléssel kapcsolatos gyakorlatát vizsgálta a Siemens Zrt. és a Figyelő gazdasági hetilap kezdeményezésére a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetéstudományi Intézete. A több mint 600 fős mintán végzett kvalitatív kutatás eredményeiből kiderül: iparágtól függetlenül léteznek olyan általános megoldások, amelyek érvényesítésével a hazai cégek nö-velhetik hatékonyságukat. A kutatáshoz kapcsolódóan a Siemens 2015-ben is meghirdeti a Werner von Siemens Hatékonysági Díjat.

Átadták a szaúdi Sherbiny cégcsoport mérnöki és innovációs központját Gödöllőn (Cikk)

Átadták a Sherbiny cégcsoport új mérnöki és innovációs központját Gödöllőn, amelyet a szaúd-arábiai ipari és kereskedelmi szolgáltató cég csaknem egymilliódolláros beruházással hozott létre mintegy ötven új munkahelyet teremtve a térségben - tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.

A tehetséges emberek tudatosabbak is

A tehetséges emberek tudatosabbak is (Cikk)

Egy friss, hazai kutatás a tehetséget és a tehetséghez kapcsolható tényezőket járja körül. Vizsgálja a megkülönböztető jegyeket, felismerhetőséget, a szükséges lépések és a tudatosság szerepét.

Amire nagyon várnak Szegeden (Cikk)

A tervek szerint hamarosan elindulhat a szegedi lézerközpont építése. A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményét hamarosan kihirdethetik, februárban elhelyezhetik a kutatóközpont alapkövét, s ekkor el is indulhat az építkezés.

Magyar egyetemet támogat a német cég (Cikk)

Új lendületet adhat a Debreceni Egyetem (DE) műszaki karán évek óta sikeresen zajló autóépítő és fejlesztő munkának a ZF Lenksysteme Hungária járműtechnikai laboratórium, amelyet pénteken adtak át az oktatási intézményben.

Valami nagy készül Kelet-Magyarországon (Cikk)

Magyarország legnagyobb teljesítményű szuperszámítógép-központját hozzák létre 2014 végére a Debreceni Egyetemen (DE) - jelentette be a DE Tudományegyetemi Karok centrumának elnöke pénteken.

Magyar tudományos siker az optika területén (Cikk)

Az optikai és lézerfizikai kutatásokkal foglalkozó kutatók nagy presztízsű szervezete, az Amerikai Optikai Társaság (Optical Society of America - OSA) tagjai közé választotta Hebling Jánost, aki a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora, a Pécsi Tudományegyetem (PTE), az MTA-PTE Nagyintenzitású Terahertzes Kutatócsoportjának vezetője.

Szeged kapja az ötödét (Cikk)

A Szegedi Tudományegyetem az ötödét kapja annak a 10 milliárdos kormányzati támogatásnak, amelyet a kimelt kutatóegyetemeknek ítéltek meg.

Világszínvonalú robotlabor Budapesten (Cikk)

A Fanuc Robotics és az Óbudai Egyetem együttműködési megállapodást írt alá egy világviszonylatban is korszerűnek számító robottechnikai kutatólaboratórium kiépítéséről. Óbuda University Research and Education Laboratory nevet viselő k+f műhely az egyetem Népszínház utcai épületében kapott helyet.

Maláriakutatás a Műszaki Egyetemen (Cikk)

A BME Fizikai Intézete és az MTA-BME Kondenzált Anyagok Fizikája kutatócsoport fizikusainak a közelmúltban prezentált eredményei a nemzetközi szakemberek figyelmét is felkeltette.

Ezért érdemes pályázni (Cikk)

Az ABB energetikai és automatizálási cégcsoport a világ minden pontjáról várja egyetemek és kutatóintézetek előterjesztéseit, hogy támogatást nyújthasson azon tehetséges végzős hallgatók számára, akiknek projektjei a tudományos kutatás és az ipari alkalmazás egyesítéséből születnek az energetika és az automatizálás témakörében.

Együttműködés az intelligens épületekért

Együttműködés az intelligens épületekért (Cikk)

Elsősorban a biztonságosabb és energiatakarékosabb építkezési technológiák kidolgozása a célja a Debreceni Egyetem és a Nagyváradi Egyetem közös mechatronikai kutatómunkájának.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

MŰSZAKI ÁLLÁSBÖRZE




Média Partnerek