Több mint 1,4 milliárd forint értékben fejlesztett tíz vidéki szakképzési centrumot az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. A program keretében a Bosch Rexroth Kft. digitalizációhoz és az Ipar 4.0 tematikához kapcsolódó oktatási berendezéseket biztosított, valamint az oktatási szereplőkkel együttműködve átfogó középfokú tananyagok kidolgozásában vett részt. A vállalat egyik kiemelt célja az oktatás és az ipar összekapcsolása, annak támogatása, hogy az oktatók és a diákok már a középfokú szakképzésben is megismerjék az ipari digitalizációval kapcsolatos tudnivalókat.
Az Európai Bizottság nemrég egy látványos charton foglalta össze, hogy mennyiben fog változni a munkavégzés a jövőben, milyen szakmák fognak eltűnni, és milyen területek fognak felemelkedni az egyre magasabb fokú digitalizáció és az ipar 4.0 következtében.
Az elérhető európai uniós pályázatoknak köszönhetően egyre több minőségi CNC-szerszámgép áll üzembe Magyarországon. Egy új berendezés azonban kevés a vállalkozás sikeréhez, ha nem áll mellette egy képzett CNC-programozó szakember. De hogyan áll jelenleg a szakképzés hazánkban? Tari Attila, a zömmel CNC-oktatószoftverek forgalmazásával foglalkozó CNCEDU Kft. ügyvezető igazgatója beszélt tapasztalatairól a TechMonitornak.
Több mint 154 millió forint képzési támogatást kap tanműhely létrehozására az Opel Szentgotthárd Kft. a nemzetgazdasági miniszter döntése alapján, ennek segítségével több mint 50-nel növeli a tanulói létszámot a vállalat, emellett bővíti az oktatott szakmák körét is - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
További lehetőségeket lát a zalaegerszegi polgármester a helyi műszaki képzés fejlesztésében. A műszaki felsőoktatás tízéves a városban.
Európában első alkalommal nyitott műszaki termékismereti képzési központot Budaörsön az egészségügyi technológiák fejlesztésével és gyártásával foglalkozó GE Healthcare.