"képzés" címke cikkei:

Az element14 közösség és az NI oktatási kurzust indítanak a LabVIEW és tesztautomatizálás terén (Cikk)

Az element14 közösség az NI-vel együtt a közelmúltban oktatási programot indított „A LabVIEW és tesztautomatizálás kezdő tanfolyama” címmel. Ennek az átfogó kurzusnak az a célja, hogy az elem14 közösség tagjait értékes LabVIEW programozási és automatizált tesztelési készségekkel ruházza fel, lehetővé téve számukra, hogy élvonalbeli projekteket építsenek, és izgalmas díjakért versenyezzenek.

Bosch Rexroth: Az ipari szakértelem és az innovatív oktatás egyesítése

Bosch Rexroth: Az ipari szakértelem és az innovatív oktatás egyesítése (Cikk)

Szükség van az Ipar 4.0 megoldásokban és a legújabb innovációkban rejlő lehetőségek mélyreható megértésére. Ezt a szükségszerűséget felismerve a Bosch Rexroth egyértelmű előnyt kínál a hagyományos képzési központokkal szemben. Az ipari tapasztalatok több évszázados örökségével és az innováció iránti mély elkötelezettségével a cég megtalálta magának a piaci rést a hazai felnőttképzésben.

A Fujitsu folyamatos oktatási programot indít viszonteladó partnerei számára (Cikk)

A Fujitsu SELECT Expert viszonteladó partnerek mostantól könnyebben bővíthetik és frissíthetik versenyelőnyt biztosító, értékes informatikai ismereteiket. A Fujitsu 1 millió euró beruházással elindított folyamatos oktatási programja új szemléletet képvisel a képzés terén, és három fő pilléren nyugszik: oktatás, eszközök és közösség.

A készséghiányok leküzdése a tehetségek támogatásával

A készséghiányok leküzdése a tehetségek támogatásával (Cikk)

A feldolgozóipar jelenleg kihívást jelentő munkaerőhiánnyal néz szembe. Mivel kevesebb fiatal kerül be az iparba, és látszólag előttük is számos akadály tornyosul, rendkívül fontos, hogy az iparág vezető vállalatai támogassák az új tehetségek kibontakozását. Marcus Schneck, a norelem vezérigazgatója éppen ilyen pozícióban van, ezért bepillantást enged abba, hogy a norelem ACADEMY a pályakezdő szakemberek és mérnökök gyártási és tervezési projektjeinek támogatásával miként segíti elő a szakképzettség hiányának áthidalását.

Hatalmas érdeklődés a Schneider Electric egyetemi rendezvénysorozatán (Cikk)

Többszáz egyetemi hallgatót vonzott a Schneider Electric négy intézményt érintő rendezvénysorozata, a Plan(t) Your Future – Jelen vagy a Jövődben! Az érdeklődő fiatalok megismerkedhettek a társaság fenntarthatósági törekvéseivel és megoldásaival, a záróeseményen pedig a kerekasztal-beszélgetés és a vállalat gyakornoki programjának ismertetése mellett a Momentán társulat műsorát is megtekinthették.

Jó kezekben a jövő mérnökei?

Jó kezekben a jövő mérnökei? (Cikk)

A modern technológiákat nem lehet kiaknázni a korszerű hardver- és szoftvereszközök, fejlesztések ismeretével felvértezett új mérnökgenerációk nélkül. Az ipari elvárások teljesítésének is rosszabb eséllyel fut neki az a pályakezdő mérnök, aki a korszerű technikákról nem szerzett mélyebb ismeretet a tanulmányai során. Nagy felelősség hárul tehát azon ipari szereplőkre, amelyeknek van lehetőségük az oktatás támogatására. Győri Ernő, a Siemens Zrt. villamos motorok és hajtások szegmensének üzletágvezetője a német óriáscég oktatási célú támogatási rendszeréről beszélt a TechMonitor olvasóinak.

A kompetenciafejlesztés mint válasz a szakképzett munkaerőhiányra

A kompetenciafejlesztés mint válasz a szakképzett munkaerőhiányra (Cikk)

A Festo Didactic, a műszaki oktatás és képzés specialistájának portfóliója a tanulási rendszerek és tartalmak széles skáláját kínálja kezdve a Festo LX (Festo Learning Experience) digitális tanulási portáltól a villamosmérnöki és gyárautomatizálási területekre összpontosító képzésekig.

Alkalmazásképes tudás a gyakorlat világából

Alkalmazásképes tudás a gyakorlat világából (Cikk)

A tapasztalatok szerint az olvasott ismeretek 10, a hallottak 20 és a látottak 30 százaléka marad meg tartósan, ezzel szemben az együtt látottak-hallottak 70, a képzésben részt vevő által elmondottak, kifejtettek 80, illetve a gyakorlattal összekapcsoltan szerzett ismeretek 90 százaléka válik tartós ismeretté, felidézhetővé és alkalmazhatóvá. A világjárvány lecsengésével a munkahelyi képzések és tréningek iránti érdeklődés is a régi fényében ragyog, ami mögött számos megatrend húzódik meg. A Siemens SITRAIN oktatási központjának tapasztalatairól és a munkahelyi tréningek világának legújabb fejleményiről Falusi Bettina, a Siemens Zrt. oktatási központjának vezetője beszélt a TechMonitor olvasóinak.

WELDONE – híd a hagyomány és a jövő között

WELDONE – híd a hagyomány és a jövő között (Cikk)

Hogyan tarthat lépést a pedagógus a digitális fejlődéssel? Hogyan állíthatja a leghatékonyabban a saját szolgálatába a modern technika vívmányait? Az alábbiakban ezekre a kérdésekre keressük a választ.

Friss diploma mellé jól jön a prémium Solid Edge

Friss diploma mellé jól jön a prémium Solid Edge (Cikk)

Az elmúlt években több felmérés, cikk is megjelent azzal kapcsolatban, hogy a pályakezdő mérnökök milyen kihívásokkal néznek szembe a tanulmányaik befejezését követően. Sokféleképpen megfogalmazhatóak az eredmények, de tapasztalatunk szerint is az elméleti tudás gyakorlattá transzformálása az egyik legnagyobb erőpróba.

Az európai iskolák el vannak maradva a digitális készségfejlesztés terén (Cikk)

Miközben a munkáltatók minden iparágban alapkövetelménynek tekintik a digitális készségeket, az oktatáspolitika, az iskolák felszereltsége és a tanárok felkészültsége ezt Európa legnagyobb részén nem tükrözi – állapította meg a Fujitsu maga nemében egyedülálló vizsgálata.

Siemens-labor létesül a Debreceni Egyetemen

Siemens-labor létesül a Debreceni Egyetemen (Cikk)

Tovább erősíti ipari kapcsolatait és Siemens oktatótermet hoz létre a Debreceni Egyetem Műszaki Kara a Mechatronikai Tanszék oktatási-kutatási kínálatának bővítésére. A kezdeményezéshez indulásként jelentős, csaknem 60 millió forint értékű műszer-, szoftver- és eszközadománnyal járult hozzá a cég. Az erről szóló megállapodást tegnap írták alá a Debreceni Egyetemen.

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba

A FANUC automatizált CNC-marást visz az oktatásba (Cikk)

Iskolák, főiskolák, egyetemek, független képzési központok és OEM képzési létesítmények mind profitálhatnak a FANUC új oktatási csomagjából, amely kombinálja a ROBODRILL szerszámgépek és a FANUC kollaboratív robotok előnyeit. A számos vezető iparági partnerrel közösen kifejlesztett ROBODRILL Educational Cell (Oktatási cella) az automatizált CNC-marást hozza az oktatási piacra, rendkívül versenyképes áron.

Mérnöki oktatás a járvány után

Mérnöki oktatás a járvány után (Cikk)

A Search Consultancy felmérései alapján a gyártási ágazatot minden területnél jobban érinti a nem elérhető szakértelem, hiszen a vállalatok 85%-a küzd szakemberhiánnyal. Olyan létesítmények igyekeznek ezt leküzdeni, mint a Sandvik Coromant Központok, ahol világszerte nyújtanak szakképzést mérnökök számára. Azonban a világjárvány miatt sokan kénytelenek voltak elhagyni a rendszeres képzést, így az ágazatnak most be kell hoznia ezt a lemaradást. Daniel Strandell, a Sandvik Coromant Központok nemzetközi vezetőjével arról beszélgettünk, hogyan segíti a Sandvik Coromant az alkalmazottak szakértelmének fejlesztését.

A Farnell új oktatási és kutatási programot indít 10 000 font értékű termékajándékkal

A Farnell új oktatási és kutatási programot indít 10 000 font értékű termékajándékkal (Cikk)

A Farnell a világ néhány vezető beszállítójával együttműködve biztosít oktatási intézmények és non-profit szervezetek számára exkluzív kedvezményeket tesztberendezésekre, és lehetőséget biztosít egy több mint10 000 font értékű termékcsomag megnyerésére.

Iskolakezdés: hatékonyabban tanít a papír (Cikk)

Ha a diákok a „hagyományos” módszerek helyett egyre inkább a digitális eszközöket használják tanulásra, kimutathatóan romlik az olvasási és szövegértési készségük. A minap kezdődött új tanév kapcsán többek közt erre hívja fel a figyelmet a Nyomda- és Papíripari Szövetség (FEDPRINT) a legutóbbi, világszerte mintegy 600 ezer, 15 éves tanuló körében elvégzett PISA-mérés eredménye alapján.

Új online Műszaki Erőforrásközpontot indít a Farnell (Cikk)

Az online erőforrásközpont ingyenes online technikai eszközöket, valamint átfogó kutatási és képzési anyagokat bocsát a mérnökök rendelkezésére a terméktervezés és a karrier elősegítése érdekében.

A DFRobot oktatási készletei is elérhetők a Farnell kínálatában (Cikk)

Az lektronikus alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójaként ismert Farnell a DFRobot termékeivel bővítette ki oktatási eszközeinek körét. A DFRobot felhasználóbarát, nyílt forráskódú hardver- és szoftvereszközeit arra tervezték, hogy az elektronikus projekttervezés révén inspirálják a jövő alkotóit.

A szimulátortechnológia a 21. századi hegesztőképzésben

A szimulátortechnológia a 21. századi hegesztőképzésben (Cikk)

A 20. század végére a technológiai fejlődés lehetővé tette a magas színvonalú szimulátorok megjelenését. Ma már a pilótaképzés és a Forma–1-es fejlesztési munka elképzelhetetlen a valósághű, virtuális valóság élményét adó szimulátortechnológia nélkül. Miért lenne kivétel ez alól a hegesztőképzés?

Az elektromosság jövője szakképzett alkalmazottakkal

Az elektromosság jövője szakképzett alkalmazottakkal (Cikk)

A 2020-as évet meghatározó világjárvány elvonta a figyelmet a sürgető környezetvédelmi kérdésekről és az emelkedő energiaköltségekről. A nagyobb energiahatékonyság és fenntarthatóság szakképzett embereket kíván, akik képesek ezeket a célokat több iparágban is megvalósítani. A pedagógusok már rendelkeznek azokkal az erőforrásokkal, azaz a Festo Didactic által kínált tanulási megoldások egyre bővülő körével, hogy megtanítsák ezeket a készségeket az energia területén is.

Bővül a Farnell oktatási eszközeinek köre

Bővül a Farnell oktatási eszközeinek köre (Cikk)

A XinaBox oktatási eszközök és készletek a Dolgok Internete (IoT), a mesterséges intelligencia (AI), a gépi tanulás (ML) és az automatizálás felfedezésében segítik a tanulókat.

Építsd a karrieredet

Építsd a karrieredet (Cikk)

Az USA-ban és Kanadában elindított Haas CNC-gépkezelői tanúsítvány még idén több országban, hamarosan pedig Magyarországon is elérhetővé válik. A programot elvégző szakemberek a világ egyik vezető szerszámgépgyártó cégétől kapnak igazolást arról, hogy tájékozott, képzett CNC-gépkezelőként lehet rájuk számítani a fémiparban.

A jövőt oktatja a KUKA College

A jövőt oktatja a KUKA College (Cikk)

A tudás bővítése járványhelyzetben sem szünetel – sőt a dekonjunktúra nyomán élesedő versenyben döntő is lehet, hogy meglévő gyártóberendezéseinket milyen hatékonyságra tudjuk bírni. A KUKA College által kínált automatizálási képzési lehetőségekről Molnár Zoltán, a KUKA Hungária Kft. oktatásvezetője beszélt a TechMonitornak.

A gépek mellé pénzügyi támogatás is érkezett a szakképzésbe

A gépek mellé pénzügyi támogatás is érkezett a szakképzésbe (Cikk)

2020. június 24-én a kar igazgatótanácsának ülésén került átadásra a Gene Haas Alapítvány által megítélt 10 000 USD támogatás. A támogatásról szóló csekket Péntek György, a Haas Bartec GmbH magyarországi értékesítési vezetője adta át a kar vezetői részére.

Vezérléstechnikai képzéseket indít a Smartus Zrt.

Vezérléstechnikai képzéseket indít a Smartus Zrt. (Cikk)

Ahogy az ipari dekonjunktúra hatásainak enyhítésében, úgy a válságot követő felpattanásban is meghatározó szerep juthat a felkészült munkaerőnek. A tréningek iránti növekvő kereslet idén is folytatódni látszott, de áprilisban gyakorlatilag lenullázódott az ágazat bevétele. A magyar tréningpiac ugyanis 99 százalékban tantermi oktatásokat jelentett, amit csak kis részben tudtak átvenni az online tréningek. Májusban azonban az élet kezdett visszatérni a rendes kerékvágásba, a fémipari vállalkozások pedig a képzések terén is elkezdhették utolérni magukat. A modern vezérléstechnikai ismeretek elsajátításának lehetőségeiről Sipos Ádám, a Smartus Zrt. alkalmazástechnológusa beszélt a TechMonitornak.

A duális képzés járvány idején sem szünetel

A duális képzés járvány idején sem szünetel (Cikk)

A tavaly decemberben Kínából induló, majd világméretűvé szélesedő koronavírus-járványnak a legtöbb ország drasztikus korlátozások bevezetésével próbált gátat szabni. Az intézkedések kiterjedtek az élet szinte minden területére. A közoktatási intézmények 1-2 nap alatt kényszerültek átállni a többségük számára szinte teljesen újdonságnak számító digitális tanrendre. Jóval könnyebben vették az akadályokat azok a duális képzést folytató vállalatok, ahol az online platformok használata napi rutinnak számít, és a tananyag jelentős része digitális formában már korábban is a diákok rendelkezésére állt. A tapasztalatokról és a tanulságokról beszélgettünk Siszer Tamással a Festo Kft. Délkelet-Európai Didactic régió vezetőjével, Dulichár Péterrel a Festo Didactic magyarországi vezetőjével, és Dr. Gurabi Gyulával a Festo-AM Kft. duális képzésének vezetőjével.

Gondolatok és javaslatok a versenyképességhez

Gondolatok és javaslatok a versenyképességhez (Cikk)

Magyarország eltökélt szándéka, hogy a „Made in Hungary” korszakból átlép az „Invented in Hungary” fejlettebb állapotába. Ezt követeli meg az ország versenyképességének növekedése, a jobb életszínvonal kialakításának igénye. Viszont ezt a pályát csak úgy lehet befutni, ha munkaintenzív állapotból tudásintenzív állapotba sikerül felfejleszteni magunkat. Ennek természetes és egyedüli lehetséges útja az oktatás minőségének és színvonalának folyamatos emelése.

A jövő mérnökeibe fektet a Schneider Electric

A jövő mérnökeibe fektet a Schneider Electric (Cikk)

A Schneider Electric és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) tegnap hosszú távú együttműködési megállapodást írt alá. Ennek keretében az oktatási intézmény 2019 őszétől, illetve 2020 elejétől a motorindítás és a daruvezérlés területén indít hallgatói projekteket a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszékén, a Schneider Electrickel együttműködve. A partnerség célja, hogy a mérnökhallgatók már az egyetemen a lehető legkorszerűbb eszközökön tanuljanak, hasznos tudásra tegyenek szert, és így az ipari automatizálásban jártas szakemberekké váljanak. Szaktudásán felül a Schneider Electric 7 millió forint értékű eszközökkel, valamint gyakornoki és ösztöndíjprogrammal is támogatja a BME-t és a tanulókat.

Sikeresen zárt a 22. Óbudai Egyetem Állásbörze

Sikeresen zárt a 22. Óbudai Egyetem Állásbörze (Cikk)

Az egyetemi események sorában kimagasló jelentőségű a 20 éves múltra visszatekintő, minden év februárjában megrendezett Óbudai Egyetem Állásbörze, amely Magyarországon az év első nagyszabású állásbörzéje Budapesten.

Ipar 4.0 gyakorlati képzés már diákoknak is

Ipar 4.0 gyakorlati képzés már diákoknak is (Cikk)

A legmodernebb oktatási módszerek segítségével sajátíthatják el az ipari digitalizációhoz kapcsolódó technológiák alkalmazását azok a középiskolások, akik a Festo MPS (Modular Production System) Ipar 4.0 oktatási mintarendszerével készülnek fel a negyedik ipari forradalom mindennapi próbatételeire.

2019 első állásbörzéje az Óbudai Egyetemen

2019 első állásbörzéje az Óbudai Egyetemen (Cikk)

Az év első hazai állásbörzéjét rendezi az Óbudai Egyetem február 27-én Óbudán és 28-án Józsefvárosban. A két campus ismét megtelik ismert hazai és nemzetközi cégek standjaival, képviselőivel, akik szakmai gyakorlati-, és szabad álláshelyek kínálatával várják a hallgatókat.

Integrált oktatási koncepció a bionika témájában

Integrált oktatási koncepció a bionika témájában (Cikk)

A Festo először mutatja be a bionikai oktatási koncepciót, amely egyesíti a digitális és analóg módszerű tanulás előnyeit. A cél, hogy a gyermekeket és a kamaszokat lelkesítsük a természettudomány és a technológia iránt (STEM). Ez a koncepció jól összeköti a bionikát a műszaki oktatással – egy, a kísérletezést és tanulást szolgáló csomag formájában.

A Z generáció nem robotokból áll (Cikk)

A Z generáció 80 százaléka arra törekszik, hogy a legmodernebb technológiákkal dolgozhasson, és több mint egyharmaduk az informatika területén szeretne karriert építeni. Értenek a technológiához, ám aggódnak az egyéb készségeik miatt: A Z generáció tagjainak 77 százaléka hajlandó lenne technológiai mentorként dolgozni, 94 százalékuk mégis aggódik amiatt, hogy nem rendelkezik a megfelelő nem technológiai készségekkel és elegendő tapasztalattal.

Legyen mindenki informatikus!

Legyen mindenki informatikus! (Cikk)

A jövő informatikusa jelenti a kapcsot a felgyorsult felhasználói igényekhez való alkalmazkodás és a robbanásszerű technológiai változások között – derült ki az év egyik legnagyobb szakmai konferenciája, a Symposium második napján. A hazai infokommunikációs szcéna meghatározó rendezvényét követő eseményre, a T-Systems Jövőterére közel 300, műszaki pálya felé orientálódó diák is ellátogatott.

Lépj be járműfejlesztőként a jövőbe! (Cikk)

A Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Kar dékánja, dr. Hanula Barna, A járműfejlesztő mérnökök jövője címmel tart inspiráló előadást 2018. november 10-én a Fejlesztőmérnökök Napján, Győrben!

Átadták a Mercedes-Benz Academy Kecskemétet

Átadták a Mercedes-Benz Academy Kecskemétet (Cikk)

8000 négyzetméteres képzési központ épült az autógyár mellett korszerű környezetben, a legmodernebb technológiák felhasználásával, amelyek az ipar 4.0 világára készítik fel a jövő járműipari szakembereit.

Milyen lesz a jövő munkahelye? És kinek lesz?

Milyen lesz a jövő munkahelye? És kinek lesz? (Cikk)

Az Európai Bizottság nemrég egy látványos charton foglalta össze, hogy mennyiben fog változni a munkavégzés a jövőben, milyen szakmák fognak eltűnni, és milyen területek fognak felemelkedni az egyre magasabb fokú digitalizáció és az ipar 4.0 következtében.

A fiatalok szívesen lesznek mérnökök

A fiatalok szívesen lesznek mérnökök (Cikk)

Többen jelentkeztek és jutottak be mérnök szakokra 2018-ban a hazai felsőoktatási intézményekben, mint tavaly. Az idei felvételik adatai azt támasztják alá, hogy évről-évre – ha lassan is - növekszik az érdeklődés a műszaki- és természettudományok iránt a fiatalok körében, ami pozitív visszajelzés a magyarországi fejlesztéseket tervező ipari-és technológai vállalatoknak is. Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség elnöke úgy látja, hogy csak a megfelelő számú és képzettségű műszaki szakembergárda révén biztosítható, hogy hazánk továbbra is vonzó célpontja legyen a tudásalapú gazdasági befektetéseknek. Dr. Ábrahám László szerint ehhez az kell, hogy folytatódjon a mostani trend és 3-5 éven belül megtriplázódjon a mérnökhallgatók száma.

Értékes műszerekkel gazdagodott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Értékes műszerekkel gazdagodott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (Cikk)

Az ABB összesen 2,5 millió forint értékű műszaki eszközt adományoz az egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszéke számára a szakmai oktatás támogatására.

Nehéz munkaerőt szerezni, de még nehezebb megtartani

Nehéz munkaerőt szerezni, de még nehezebb megtartani (Cikk)

A KSH 2017-es munkaerőpiaci folyamatok vizsgálata kimutatta, hogy a gazdasági növekedés a korábbinál több területen eredményezett munkaerőhiányt, tavaly éves átlagban 23 százalékkal haladta meg a munkáltatók által betöltésre váróként jelentett álláshelyek száma az egy évvel korábbit, az utolsó negyedévben már 100-ból 2,4 álláshely volt üres. A krónikus munkaerőhiányt a belső tartalékok feltárásával is enyhíthetik a cégek, ennek rengeteg pozitív hozadéka van a cég dolgozóira nézve is, a túlóra csökkenés mellett a leterheltség is normalizálódik. A MOTIMENT módszertannal mérve egy több száz fős szervezetnél, az egyenként kimutatott alig pár másodpercnyi holt idők (mikroveszteségek) éves szinten akár tízmillió forint nagyságrendű megtakarítást rejthetnek.

Csereprogramot szervezett az Eckerle a szakképzésben tanuló diákoknak

Csereprogramot szervezett az Eckerle a szakképzésben tanuló diákoknak (Cikk)

Immáron hat éve hirdet nemzetközi csereprogramot az Eckerle CNC forgácsolást tanuló szakiskolásoknak, amely során idegen környezetben, az iskola falain túl mélyíthetik el szaktudásukat. Ezúttal a németországi Eckerle üzem gyakornokai jártak Magyarországon tavasszal, páratlan évben a magyar fiatalok mehetnek majd Németországba.

Képzett munkaerő nélkül nincs versenyképesség

Képzett munkaerő nélkül nincs versenyképesség (Cikk)

A tréning fogalma évtizedek óta ismert, és az utóbbi években soha nem látott népszerűségnek is örvend. Nap mint nap kapunk értesítéseket képzési és továbbképzési lehetőségekről. A hazai viszonyokra ezzel együtt jellemző, hogy főleg a multinacionális és a nagyvállalatok fordítanak jelentős összegeket a munkatársak képzésére. A kisvállalatok jórészt csak egy-egy munkatársuk számára finanszíroznak meg bizonyos képzéseket – az elhatározás mögött általában konkrét cél, nagyrészt valamilyen új technológia beszerzése áll.

Együttműködés a Haas Automation Inc. és az Óbudai Egyetem között

Együttműködés a Haas Automation Inc. és az Óbudai Egyetem között (Cikk)

A műszaki oktatást, legyen szó a középfokú, vagy az egyetemi képzésről, a jól működő ipari kapcsolatok erősíthetik. A Haas Automation Inc. és az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kara egy hosszútávú partneri kapcsolat reményében kezdte meg tavaly együttműködését, melynek eredményeképp idén tavasszal egy új megmunkáló központtal és vezérlésszimulátorokkal gazdagodott az Egyetem Gépműhelye.

Az AVENTICS Hungary is kinyitja kapuit a Szakmák Éjszakáján

Az AVENTICS Hungary is kinyitja kapuit a Szakmák Éjszakáján (Cikk)

Akit érdekel a pneumatika, esetleg közelebbről megismerkedne a sűrített levegő képességével és szeretne betekintést nyerni egy világszínvonalú gyár mindennapjaiba, annak érdemes ellátogatnia az AVENTICS Hungary Kft. egri üzemébe, ugyanis a vállalat is részt vesz április 13-án a Szakmák Éjszakáján. Az érdeklődők emellett további információkat gyűjthetnek a cég standjánál a Bornemissza Gergely Szakgimnáziumban.

Megmérkőznek Európa legjobbjai

Megmérkőznek Európa legjobbjai (Cikk)

Idén szeptember 26-28. között Budapesten a EuroSkills versenyen mérhetik össze tudásukat, ügyességüket és tehetségüket Európa legjobb fiatal szakemberei.

Társképzés felsőfokon

Társképzés felsőfokon (Cikk)

Az ipari szereplők és az egyetemek együttműködésének a leginkább kézzelfogható előnye a fiatal szakemberek gyakorlatiasabb gondolkodásmódja lehet Somogyi András, a magyarországi Bosch Csoport HR-igazgatója szerint.

Gyakorlati képzés gépjárműszerelő tanulóknak

Gyakorlati képzés gépjárműszerelő tanulóknak (Cikk)

Megkezdődött a gyakorlati oktatás az Inter Traction Electrics Kft. debreceni Oktatási, Fejlesztési Központjában és Kísérleti Üzemében január 31-én. Az év végén bemutatott épületben kezdetben huszonhárom szakgimnazista tanulhat, de rövidesen elindulhat a Debreceni Egyetemmel karöltve a duális mérnökképzés is a telephelyen.

A munkaerőhiány erősíti a sokféleséget

A munkaerőhiány erősíti a sokféleséget (Cikk)

A képzett munkaerőért és a tehetségekért vívott háború egyre nagyobb kihívást jelent világszerte. A Rockwell Automation szakértői szerint a vállalati tehetségkutatásnak együtt kell járni a befogadással és a sokszínűség elismerésével.

Tollak, számológépek, számítógépek és most robotok

Tollak, számológépek, számítógépek és most robotok (Cikk)

Az egyre nagyobb versenyhelyzetet teremtő globális gazdasággal kapcsolatos relevancia fontos céllá vált az oktatásban az egész világon. Az Egyesült Államokban és más országokban számtalan STEM vagy tudományos, technológiai, mérnöki és matematikai kezdeményezés található.

XXI. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny

XXI. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny (Cikk)

A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2017/18-as tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.

Gyűjtsd a tudást, ne siránkozz

Gyűjtsd a tudást, ne siránkozz (Cikk)

Az elérhető európai uniós pályázatoknak köszönhetően egyre több minőségi CNC-szerszámgép áll üzembe Magyarországon. Egy új berendezés azonban kevés a vállalkozás sikeréhez, ha nem áll mellette egy képzett CNC-programozó szakember. De hogyan áll jelenleg a szakképzés hazánkban? Tari Attila, a zömmel CNC-oktatószoftverek forgalmazásával foglalkozó CNCEDU Kft. ügyvezető igazgatója beszélt tapasztalatairól a TechMonitornak.

Tanulni, tanulni, tanulni!

Tanulni, tanulni, tanulni! (Cikk)

A tudás hatalom. Ez nagyrészt még akkor is igaz, ha napjainkban az internet tele van senkinek sem hasznos tudással. A műszaki ismeretekkel kapcsolatos tudás azonban az írott történelem kezdete óta a világot előremozdító erőként működik. Hazánkban mintha ezen a téren is egy helyben járás történne, az oktatási intézményekből kikerülő fiatalok minimális gyakorlati ismerettel és használható tudással vágnak neki az életnek. A gyakorlati képzésről és a műszaki oktatási intézmények infrastrukturális ellátottságáról Smoling László, az EMCO szerszámgépeket forgalmazó Büll & Strunz Kft. ügyvezető igazgatója beszélt a TechMonitornak.

Új kihívások jönnek

Új kihívások jönnek (Cikk)

A magyarországi munkaerőpiacon az európai átlagnál magasabb a digitális analfabéták aránya, amiért elsősorban a köznevelés hiányosságai tehetők felelőssé. A csorbát az oktatáspolitikai szakemberek az informatikai és műszaki tudományágak kutatóival és az iparági szereplőkkel karöltve próbálják kiköszörülni.

Innovatív képzési modell segíthet enyhíteni a hazai informatikushiányt (Cikk)

Az új év első napjaiban Yellowroad néven indítja el új típusú juniorfejlesztő képzési programját hazánk egyik vezető, komplex megoldásokat nyújtó oktatási és tréning intézménye, a Training360. A négy hónapos intenzív képzést követően az ekkor már gyakorlati tudással felvértezett Java, Frontend és C# juniorfejlesztők azonnal alkalmazhatók, és számukra még nettó 180-220 ezer forintos kezdő fizetéssel új munkahelyet is garantál az oktatási intézmény. Az informatikushiányban szenvedő cégek e program révén megspórolhatják a toborzás költségeit, valamint az azzal kapcsolatos bonyodalmakat és amellett, hogy egy vagy két éves biztos munkaerőre tesznek szert, még bizonyos mértékig szakmai igényeiket is beépíttethetik az oktatásba.

Francia sikerrecept

Francia sikerrecept (Cikk)

A franciaországi La Joliverie Haas műszaki oktatási központ (HTEC) diákjai élvezik, hogy a világ kétségkívül egyik legjobb HTEC központjában tanulhatnak. Azonban nem csupán arról van szó, hogy az intézmény számos Haas CNC-szerszámgéppel rendelkezik. Az iskolai dolgozók hosszú távú elkötelezettsége és a már több mint 30 éve folyamatban lévő, speciális műszaki projekt feltörekvő mérnökök nemzedékeit segítette.

Újabb lépés a GAMF-Eckerle együttműködésben

Újabb lépés a GAMF-Eckerle együttműködésben (Cikk)

A Kecskeméti Főiskola GAMF Karának mérnökhallgatóit látta vendégül az Eckerle Magyarország február végén, Kiskőrösön. A diákok az üzemlátogatáson betekintést nyerhettek a gyártás-, és automatizálástechnika rejtelmeibe, valamint az Eckerle hazai gyáregységének mindennapi működésébe. A cég elhivatott a tevékenységéhez kapcsolódó műszaki szakképzések támogatása iránt, így a tanulmányi-, és aktuális álláslehetőségekről is tájékoztatták a nyílt nap résztvevőit.

Interaktív, látványos természettudomány-oktatás 2.0

Interaktív, látványos természettudomány-oktatás 2.0 (Cikk)

A 2015/16-os tanévben, kibővített formában kezdi meg a Bayer Hungária „Making Science Make Sense“ (MSMS) Tudáspont oktatási programját, amely csatlakozik az MTA által gondozott A Fény Nemzetközi Éve 2015 eseménysorozathoz is. Ennek jegyében a 10-14 év közötti tanulóknak szervezett foglalkozások és az interaktív kísérletek a látásra, a szem felépítésére és működésére fókuszálnak. Az előző tanévben nagy sikerrel zárult természettudományos és egészségedukációs oktatási program idén már dupláz: a 40 workshopon több mint ezer diák vehet részt; és idén a program kiegészül tanárok számára szervezett foglalkozásokkal és egy utazó workshoppal is.

AdrenaLEAN Konferencia 2015

AdrenaLEAN Konferencia 2015 (Cikk)

Elérkezett az ősz, ami csak egyet jelent! Ismét megrendezésre kerül az AdrenaLEAN Konferencia immár harmadik állomása 2015. október 15-én Siófokon, a Residence Balaton**** Conference és Wellness Hotelben!

Robotprogramozás lányoknak

Robotprogramozás lányoknak (Cikk)

A Morgan Stanley önkéntesei robotprogramozásról tartottak műhelyfoglalkozást lányoknak, hogy felkeltsék érdeklődésüket az információtechnológia iránt, és hogy bebizonyítsák nekik: ez a terület a lányok számára is izgalmas karriert kínál.

A Huawei ismét meghirdeti nemzetközi ösztöndíjprogramját

A Huawei ismét meghirdeti nemzetközi ösztöndíjprogramját (Cikk)

A hazai felsőoktatás további jelentős támogatását jelentette be a Huawei Technologies Hungary, amely során a vállalat idén is meghirdeti a ’’Seeds for the future’’ elnevezésű nemzetközi gyakorlatorientált tehetséggondozó képzését, illetve tovább folyatja „A Holnap Innovatív Vezetői” című egyetemi ösztöndíj programját.

„Okosba”, vagy okosan? (Cikk)

Előbb-utóbb minden vállalkozás életében eljön az a pillanat, amikor fel kell ismernie, hogy hol vannak még növekedési tartalékok a cég működésében. A válasz gyakran a szemünk előtt lebeg, csak az értékteremtő folyamat átgondolásán múlik a megtalálása. Történetünkben egy klasszikus fémmegmunkáló garázscég logikus stratégiai döntései jelölik ki a növekedéshez vezető, mindenki által keresett utat.

Beszáll az állam a tanfolyam díjába (Cikk)

Összesen 670 millió forint értékben újabb 555 képzés jelent meg a Tudásod a jövőd projektben, így 243 településről több mint 8 ezer újabb résztvevő kerülhet be a képzésekbe - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal.

Ebből mindenki tanulhat (Cikk)

Az idén is megrendezik a fővárosban az Educatio nemzetközi oktatási szakkiállítást, január 16. és 18. között több mint száz kiállító várja a látogatókat a Papp László Budapest Sportarénában. A három naposra bővített esemény programját felsőoktatási és köznevelési konferencia is színesíti.

Mindig lehet egy kicsit jobban (Cikk)

A kereskedelmi és vendéglátó ipari hűtőgépgyártás területén a világ egyik vezető gyártója, a dániai székhelyű A/S Vestfrost magyarországi befektetésének köszönhetően 2010. június 15-én megalakult Csongrádon a Vestfrost Zrt.

Kevés a „szaki” a határ mindkét oldalán (Cikk)

Komárom-Esztergom megye és a szlovákiai Nyitra megye munkaügyi szervezetei hiányszakmákból szerveznek közös képzéseket január végétől a két szomszédos megye álláskeresőinek - tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Munkaügyi Központ igazgatója az MTI-t.

Mire tanít az Opel?

Mire tanít az Opel? (Cikk)

Új oktatótermeket avattak csütörtökön az Opel Szentgotthárd Kft. gyárában. A termekben műszerész technikusok és gépipari mérnökasszisztensek képzése folyik.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

MŰSZAKI ÁLLÁSBÖRZE




Média Partnerek