Az ipari szektorban a magyar informatikusoknak, mérnököknek - amennyiben nem egy saját startup kockázatos alapításán törik a fejüket -, kevés lehetőségük van képességeiknek megfelelő, kevésbé monoton munkát végezni. A legtehetségesebb, saját fejlődésükre törekvő, nemzetközi tapasztalatot kereső mérnök-informatikusok számára, akik nemcsak használni, hanem alakítani is szeretnék a negyedik ipari forradalmat követő fejlődést, néhány kivételtől eltekintve könnyen egy kevésbé izgalmas, zárt hazai környezetben találhatják magukat.
A Z generáció 80 százaléka arra törekszik, hogy a legmodernebb technológiákkal dolgozhasson, és több mint egyharmaduk az informatika területén szeretne karriert építeni. Értenek a technológiához, ám aggódnak az egyéb készségeik miatt: A Z generáció tagjainak 77 százaléka hajlandó lenne technológiai mentorként dolgozni, 94 százalékuk mégis aggódik amiatt, hogy nem rendelkezik a megfelelő nem technológiai készségekkel és elegendő tapasztalattal.
Az informatikusok kétharmada számít idén is fizetésemelésre, a munkáltatók a legkeményebb bértárgyalásokra a 26-35 év közötti korosztály kapcsán számíthatnak – derült ki a NetAcademia friss kutatásából. Az éves szinten 15 000 informatikust továbbképző oktatócég tapasztalatai alapján bár még mindig alacsony, de tavaly megduplázódott a más területről érkező „szakmaváltó” résztvevők aránya.
Az új év első napjaiban Yellowroad néven indítja el új típusú juniorfejlesztő képzési programját hazánk egyik vezető, komplex megoldásokat nyújtó oktatási és tréning intézménye, a Training360. A négy hónapos intenzív képzést követően az ekkor már gyakorlati tudással felvértezett Java, Frontend és C# juniorfejlesztők azonnal alkalmazhatók, és számukra még nettó 180-220 ezer forintos kezdő fizetéssel új munkahelyet is garantál az oktatási intézmény. Az informatikushiányban szenvedő cégek e program révén megspórolhatják a toborzás költségeit, valamint az azzal kapcsolatos bonyodalmakat és amellett, hogy egy vagy két éves biztos munkaerőre tesznek szert, még bizonyos mértékig szakmai igényeiket is beépíttethetik az oktatásba.
9 milliárd euróval javíthatnák az Unió gazdaság teljesítményét a technológiához értő nők. A Microsoft és az ENSZ ICT szervezete, az IU elkötelezett az európai gazdasági növekedés gyorsításában és a fiatal lányok informatikai tudásának fejlesztésében.
Az Enterprise Communications Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-nél sikeresen megvalósult az Új Széchenyi Terv keretében meghirdetett „A munka és a magánélet összehangolását segítő munkahelyi kezdeményezések az ECM Kft.-nél” című projekt. A cég az Európai Szociális Alapból 14.905.444 forint vissza nem térítendő támogatást nyert a projekt megvalósítására.
A magyar informatikusok közel kétharmadában merült már fel, hogy külföldön keres munkát, és minden tizedik konkrét lépéseket is tett a megvalósítás érdekében. A NetAcademia Oktatóközpont kutatásából az is kiderült, hogy a külföldi álláskeresést elsősorban nem a több fizetés, hanem a hazai fejlődési lehetőség és a szakmai továbbképzések hiánya motiválja. A külföldön remélt fizetés egyébként átlagosan a hazai három és félszerese, de ehhez nemzetközi minősítést kell felmutatni.
A Magyar Mérnökhallgatók Egyesülete idén immáron 15. alkalommal rendezi meg Állásbörzéjét az Óbudai Egyetemen. A rendezvényen számos kiállító jelenik meg az egyetem képzési profiljához igazodó állásajánlatokkal.
A kibertér szabad és biztonságos használatának előmozdítása céljából nemzetközi konferenciát szerveznek októberben Budapesten, az eseményen felszólal Orbán Viktor miniszterelnök; a rendezvény házigazdája Martonyi János külügyminiszter lesz - tájékoztatta a Külügyminisztérium pénteken az MTI-t.
Tizenkét ország 52 versenyzője vett részt Tatán a 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpián, ami a középiskolás tanulók programozási vetélkedője. A díjkiosztón a román Adrian Budau vehette át az abszolút nyertesnek járó nagydíjat, aranyérmet kapott Vlad Alexandru Gavrila (Románia), Rumen Hrisztov és Jordan Nikolov Csaparov Bulgáriából, valamint Mateusz Golebiewski Lengyelországból.