"felsőoktatás" címke cikkei:

A diákok kávéfőző projektje a norelem gépelemeitől és szaktanácsaitól kapott lendületet (Cikk)

A Bécsi Műszaki Egyetemen folyó diplomamunka projektet támogatva a norelem egy sor olyan gépelemet biztosított a hallgatók számára, amelyek lehetővé tették ötleteik megvalósítását.

Duális képzést indít a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric

Duális képzést indít a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric (Cikk)

Duális képzést hirdet a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric, melynek keretében a hallgatók a cég most épülő dunavecsei okosgyárában testközelből tapasztalhatják meg a jövő technológiáit. Az együttműködésnek köszönhetően az egyetemisták szakmai gyakorlatuk alatt az energiamenedzsment és a fenntarthatóság legújabb megoldásait használhatják mérnökként, vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező szakemberként, emellett pedig betekintést nyerhetnek egy multinacionális vállalat mindennapjaiba.

Additív gyártástechnológiai szakmérnök képzés indul Gödöllőn (Cikk)

Idén szeptemberben Additív gyártástechnológiai szakmérnök szakirányú továbbképzést indít Gödöllőn a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Műszaki Intézete. Ezáltal a fővároshoz igen közeli lehetőséget nyújt az innovatív, jövőálló tudást adó képzés elvégzésére.

Füstöljenek a gumik

Füstöljenek a gumik (Cikk)

A norelem folyamatosan támogatja a fiatal mérnöki tehetségeket, aminek újabb állomásaként számos szabványos alkatrésszel támogatta a Müncheni Műszaki Iskola diákprojektjét. A hallgatók dolgozták ki a motoros drift trike koncepcióját, és a projektet a tervezéstől a befejezésig vitték végig.

Az ABB és partnerei felújított robotokat ajándékoztak az Óbudai Egyetemnek

Az ABB és partnerei felújított robotokat ajándékoztak az Óbudai Egyetemnek (Cikk)

Az adományozott IRB 1600 és két IRB 2400-as robot számos ipari alkalmazásban használhatók, ezek közé tartozik a termékmozgatás, gépkiszolgálás, marás, vízvágás és hegesztés.

Segítő kezek – képzett mérnökök

Segítő kezek – képzett mérnökök (Cikk)

Az ipar-egyetem kooperáció fontos eleme a hazai gazdaság és a felsőoktatás versenyképességének. Néhány, kivételesen jó helyzetben lévő vidéki egyetemen kívül azonban a hazai felsőoktatási intézmények lehetőségeit nagyrészt az iparból nyújtott segítő kezek határozzák meg. Az ipari szereplők támogatása tehát elengedhetetlen ahhoz, hogy Magyarországon minél több és minél magasabb szintű, naprakész tudással rendelkező fiatal mérnök jelenhessen meg a munkaerőpiacon.

Az ABB csatlakozik az Óbudai Egyetem az újraiparosításhoz nélkülözhetetlen robotikai képzéséhez

Az ABB csatlakozik az Óbudai Egyetem az újraiparosításhoz nélkülözhetetlen robotikai képzéséhez (Cikk)

Bár az oktatásban dolgozó szakemberek négyötöde szerint a következő tíz évben a robotika és az automatizálás fogja meghatározni a foglalkoztatás jövőjét, jelenleg négy közül csupán egy oktatási intézmény használ robotokat tanítási programjában.

Hatalmas érdeklődés a Schneider Electric egyetemi rendezvénysorozatán (Cikk)

Többszáz egyetemi hallgatót vonzott a Schneider Electric négy intézményt érintő rendezvénysorozata, a Plan(t) Your Future – Jelen vagy a Jövődben! Az érdeklődő fiatalok megismerkedhettek a társaság fenntarthatósági törekvéseivel és megoldásaival, a záróeseményen pedig a kerekasztal-beszélgetés és a vállalat gyakornoki programjának ismertetése mellett a Momentán társulat műsorát is megtekinthették.

Jó kezekben a jövő mérnökei?

Jó kezekben a jövő mérnökei? (Cikk)

A modern technológiákat nem lehet kiaknázni a korszerű hardver- és szoftvereszközök, fejlesztések ismeretével felvértezett új mérnökgenerációk nélkül. Az ipari elvárások teljesítésének is rosszabb eséllyel fut neki az a pályakezdő mérnök, aki a korszerű technikákról nem szerzett mélyebb ismeretet a tanulmányai során. Nagy felelősség hárul tehát azon ipari szereplőkre, amelyeknek van lehetőségük az oktatás támogatására. Győri Ernő, a Siemens Zrt. villamos motorok és hajtások szegmensének üzletágvezetője a német óriáscég oktatási célú támogatási rendszeréről beszélt a TechMonitor olvasóinak.

Siemens-labor létesül a Debreceni Egyetemen

Siemens-labor létesül a Debreceni Egyetemen (Cikk)

Tovább erősíti ipari kapcsolatait és Siemens oktatótermet hoz létre a Debreceni Egyetem Műszaki Kara a Mechatronikai Tanszék oktatási-kutatási kínálatának bővítésére. A kezdeményezéshez indulásként jelentős, csaknem 60 millió forint értékű műszer-, szoftver- és eszközadománnyal járult hozzá a cég. Az erről szóló megállapodást tegnap írták alá a Debreceni Egyetemen.

Ez igazi CAMu! – Elindult a nevezés az Óbudai Egyetem szakmai versenyére

Ez igazi CAMu! – Elindult a nevezés az Óbudai Egyetem szakmai versenyére (Cikk)

2022.03.25-én veszi kezdetét a számítógépes tervezést és gyártás népszerűsítő szakmai verseny az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának szervezesében. A verseny fő támogatója a Gene Haas Foundation. A nevezés március 23 éjfélig tart!

Bővül a Farnell oktatási eszközeinek köre

Bővül a Farnell oktatási eszközeinek köre (Cikk)

A XinaBox oktatási eszközök és készletek a Dolgok Internete (IoT), a mesterséges intelligencia (AI), a gépi tanulás (ML) és az automatizálás felfedezésében segítik a tanulókat.

A gépek mellé pénzügyi támogatás is érkezett a szakképzésbe

A gépek mellé pénzügyi támogatás is érkezett a szakképzésbe (Cikk)

2020. június 24-én a kar igazgatótanácsának ülésén került átadásra a Gene Haas Alapítvány által megítélt 10 000 USD támogatás. A támogatásról szóló csekket Péntek György, a Haas Bartec GmbH magyarországi értékesítési vezetője adta át a kar vezetői részére.

A SZTAKI labor várja a hallgatókat a Széchenyi István Egyetemen

A SZTAKI labor várja a hallgatókat a Széchenyi István Egyetemen (Cikk)

„A labor nyitva áll a diákok előtt. Nagyon szeretnénk, ha az egyetemről még többen dolgoznának velünk” – mondta el a SZTAKI győri mintarendszerének első nyílt napján Abai Kristóf moderátor. A szerdai eseményen a robotok mellett a kutatómunka folyamatába is bepillanthattak az érdeklődők.

Referencialaboratóriumot adott át a Beckhoff a Debreceni Egyetemen

Referencialaboratóriumot adott át a Beckhoff a Debreceni Egyetemen (Cikk)

A Beckhoff nagyon fontosnak tartja a szakmai képzést, ezért az anyavállalathoz hasonlóan hazánkban is már a kezdetektől igyekezett jelen lenni az oktatási intézmények életében. Számos felsőoktatási hallgatók számára szervezett rendezvény mellett, a korábbi évekhez hasonlóan a vállalat idén is részt vett az Ipar Napjai Debrecenben elnevezésű rendezvényen. A Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Debreceni Egyetem Műszaki Kara által közösen szervezett rendezvényen a Műszaki Kar képzési és kutatási elképzeléseit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit ismerhették meg az érdeklődők november 7-8-án, valamint ünnepélyes keretek között, a városvezetés jelenlétében átadásra került a Beckhoff referencialaboratóriuma is.

Útjára indult az ipari digitalizációs oktatást elősegítő S&T University 4.0 Program

Útjára indult az ipari digitalizációs oktatást elősegítő S&T University 4.0 Program (Cikk)

Az S&T Consulting Hungary Kft. elindította a magyar felsőoktatás történetében egyedülálló S&T University 4.0 Programot. Az ország egyik vezető IT rendszerintegrátoraként és ipari digitalizációs szakértőjeként az S&T az egyetemek ipari digitalizációs képzési lehetőségeinek fejlesztéséhez kíván hozzájárulni.

Hatalmas iparági érdeklődés kíséretében zajlott a negyedszázados jubileumi PLC Verseny (Cikk)

2019. április 16-18. között az Óbudai Egyetem adott otthont a magyar műszaki felsőoktatás egyik jelentős, minden évben megrendezett hallgatói szakmai seregszemléjének, a XXV. Jubileumi Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenynek. A köztudatban PLC verseny néven ismert szakmai vetélkedőt a házigazdák Zalotay Péter néhai főiskolai docens emlékének ajánlották, aki már a verseny alapításában is részt vett, és a hazai PLC oktatás egyik kiemelkedő egyénisége volt.

Legyél Te az év SOLID EDGE diák tervezője!

Legyél Te az év SOLID EDGE diák tervezője! (Cikk)

A graphIT Kft. és a Salgótarjáni Szakképzési Centrum meghirdeti „Az év SOLID EDGE diák tervezője 2019!” versenyt, melyre bármely nappali tagozatos diák (középiskolás, főiskolás vagy egyetemista – diákigazolvány bemutatásával) pályázhat!

Egy magyar fiatal meghívottként részt vett a 2018. évi Nobel Díj átadásán

Egy magyar fiatal meghívottként részt vett a 2018. évi Nobel Díj átadásán (Cikk)

A Magyar Innovációs Szövetség delegáltjaként Magyarországot Novák Blanka képviselte a 2018. december 4. és 11. között megrendezett Stockholm International Youth Science Seminar-on, és az azt lezáró Nobel-díj kiosztási ceremónián és banketten. Blanka, a 27. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny első helyezettje, jelenleg az Eszterházy Károly Egyetem diákja.

XXII. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny (Cikk)

A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2018/19-es tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.

A top 10-be vágyik a BME Formula Racing Team

A top 10-be vágyik a BME Formula Racing Team (Cikk)

A BME Formula Racing Team 2007-ben alakult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen azzal a céllal, hogy megvalósítsa pár fiatal egyetemista álmát és részt vehessen a Formula Student versenysorozatban, hagyományt teremtve ezzel nemcsak az egyetemen, hanem Magyarországon is.

A fiatalok szívesen lesznek mérnökök

A fiatalok szívesen lesznek mérnökök (Cikk)

Többen jelentkeztek és jutottak be mérnök szakokra 2018-ban a hazai felsőoktatási intézményekben, mint tavaly. Az idei felvételik adatai azt támasztják alá, hogy évről-évre – ha lassan is - növekszik az érdeklődés a műszaki- és természettudományok iránt a fiatalok körében, ami pozitív visszajelzés a magyarországi fejlesztéseket tervező ipari-és technológai vállalatoknak is. Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség elnöke úgy látja, hogy csak a megfelelő számú és képzettségű műszaki szakembergárda révén biztosítható, hogy hazánk továbbra is vonzó célpontja legyen a tudásalapú gazdasági befektetéseknek. Dr. Ábrahám László szerint ehhez az kell, hogy folytatódjon a mostani trend és 3-5 éven belül megtriplázódjon a mérnökhallgatók száma.

Előkészületben az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (Cikk)

A magyar felsőoktatás hagyományosan legnagyobb, kétévente lebonyolításra kerülő hallgatói tudományos seregszemléjére, a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára kerül sor 2019 tavaszán. A 2015-ben megrendezett XXXII. OTDK Műszaki Tudományi Szekciójának sikerére alapozva az Óbudai Egyetem ismét 2019-ben a Had- és Rendészettudományi, valamint az Informatika Tudományi Szekció házigazdája lesz.

45 forintból Sopronból Budapestre

45 forintból Sopronból Budapestre (Cikk)

Ismét rajthoz áll a londoni Eco-marathonon Magyarország leghatékonyabb elektromos autója, a SZElectricity. A Széchenyi István Egyetem oktatói és hallgatói által készített elektromos versenyautó a Bridgestone jóvoltából olyan ultrakönnyű, kis gördülési ellenállású, nagy átmérőjű Ologic abroncsokkal indulhat az elektromos autók legnagyobb világversenyén, amelyek súlya mindössze 1,5 kilogramm, gördülési ellenállása pedig 30%-kal alacsonyabb, mint a hagyományos abroncsoké. A pénteken és szombaton megrendezésre kerülő versenyen az elektromos autóknak 35 perc alatt kell minél nagyobb távot megtenniük a lehető legkisebb energiafelhasználással, amelyben kulcsszerepe lesz a különleges abroncsoknak.

Értékes műszerekkel gazdagodott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Értékes műszerekkel gazdagodott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (Cikk)

Az ABB összesen 2,5 millió forint értékű műszaki eszközt adományoz az egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszéke számára a szakmai oktatás támogatására.

Negyven csapat áll rajthoz az egyetemisták autóversenyén Egerben

Negyven csapat áll rajthoz az egyetemisták autóversenyén Egerben (Cikk)

Mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek csapnak össze ismét Egerben. Május 11-12-én 9 ország, 20 egyetemének, 40 csapata csapat méri össze tudását a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Normál és szenior kategóriában, 3 versenyszámban állnak rajthoz az egyetemisták.

Együttműködés a Haas Automation Inc. és az Óbudai Egyetem között

Együttműködés a Haas Automation Inc. és az Óbudai Egyetem között (Cikk)

A műszaki oktatást, legyen szó a középfokú, vagy az egyetemi képzésről, a jól működő ipari kapcsolatok erősíthetik. A Haas Automation Inc. és az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kara egy hosszútávú partneri kapcsolat reményében kezdte meg tavaly együttműködését, melynek eredményeképp idén tavasszal egy új megmunkáló központtal és vezérlésszimulátorokkal gazdagodott az Egyetem Gépműhelye.

Országos döntő Az év SOLID EDGE diák tervezője versenyben

Országos döntő Az év SOLID EDGE diák tervezője versenyben (Cikk)

Egyetemisták és középiskolások együtt versenyeznek Salgótarjánban „Az év SOLID EDGE diák tervezője” címért. A milliós jutalommal járó elsőségért huszonöt tanuló, illetve hallgató, közte egy lány a Salgótarjáni Szakképzési Centrum oktatótermeiben csütörtökön száll versenybe – pénteken hirdetnek eredményt.

Megmérkőznek Európa legjobbjai

Megmérkőznek Európa legjobbjai (Cikk)

Idén szeptember 26-28. között Budapesten a EuroSkills versenyen mérhetik össze tudásukat, ügyességüket és tehetségüket Európa legjobb fiatal szakemberei.

Útjára indult az Országos SOLIDWORKS Diákverseny

Útjára indult az Országos SOLIDWORKS Diákverseny (Cikk)

Idén első alkalommal került megrendezésre a SOLIDWORKS diákverseny, amelyen az ország legjobb diák CAD modellezőit kerestük. A versenyt két kategóriában hirdette meg az EuroSolid Kft. egyetemi/ főiskolai, valamint szakközépiskolás diákok számára. A pályaművekkel egyénileg, illetve csapattal is lehetett pályázni. A versenyen indulóknak első körben egy használati tárgyat kellett megtervezniük és február 28-ig leadniuk. A beküldött anyagok közül a zsűri értékelése alapján kategóriákként a legjobb 7 pályamunkát beküldőt hívta meg a második fordulóba.

Háromoldalú megállapodás az oktatásért

Háromoldalú megállapodás az oktatásért (Cikk)

Háromoldalú stratégiai megállapodást kötött 2018. március 20-án az ITK Holding Zrt., Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Debreceni Egyetem, amelynek értelmében tovább bővülhet a cég leányvállalatának, az Inter Traction Electrics Kft-nek az ipari és az oktatásbeli szerepvállalása Debrecenben. Ennek keretében az idei évtől a Debreceni Egyetem kihelyezett tanszékeként képezhet jármű mérnököket az ITE.

A versenyszféra támogatásával fejlődhetnek az egyetemi szakirányok

A versenyszféra támogatásával fejlődhetnek az egyetemi szakirányok (Cikk)

Az Eckerle Magyarország Industrie üzletága a duális képzési rendszer bevezetésétől partnere a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Karának. A kiskőrösi üzemegység négy szakon működik együtt a felsőoktatási intézménnyel, ahol gépészmérnökök, járműmérnökök, mérnök informatikusok, valamint műszaki menedzserek tölthetik szakjuknak megfelelően gyakorlati időszakukat a cégnél. Hubina Pétert, az Eckerle cégcsoport európai automatizálási vezetőjét kérdeztük az együttműködésről, aki 2015 óta az intézmény záróvizsga-bizottsági elnöke.

Társképzés felsőfokon

Társképzés felsőfokon (Cikk)

Az ipari szereplők és az egyetemek együttműködésének a leginkább kézzelfogható előnye a fiatal szakemberek gyakorlatiasabb gondolkodásmódja lehet Somogyi András, a magyarországi Bosch Csoport HR-igazgatója szerint.

A duális képzésben részvevők jobban teljesítenek (Cikk)

Duális képzésre 2017 őszétől az Óbudai Egyetem hat karán, összesen 217 helyre jelentkezhetnek a középiskolai tanulmányaikat befejezők. Székesfehérváron 162 hallgató kezdheti meg ilyen formában a tanulmányait, Budapesten pedig összesen 55 helyre jelentkezhetnek a felvételizők, olyan vállalatoknál, mint az IBM, EPAM vagy a Denso. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a duális képzésben résztvevő hallgatók egy érdemjeggyel jobban teljesítenek.

Pályakezdőként is biztos lábakon

Pályakezdőként is biztos lábakon (Cikk)

Több, mint ötven kiállító várta az érdeklődőket a huszadik alkalommal megrendezett Pallasz Athéné Egyetem Állásbörzén, ahol idén közel háromszáz pozíciót és szakmai gyakorlati helyet kínáltak országosan az együttműködő cégek. Számos vállalat képviselőivel találkozhattak a végzős diákok Kecskeméten a GAMF-rendezvényen, akik nem csupán műszaki területre keresnek munkavállalókat.

A legmodernebb robotokon mutatták meg tudásukat a mérnökhallgatók

A legmodernebb robotokon mutatták meg tudásukat a mérnökhallgatók (Cikk)

A hazai PLC programozással és ipari automatizálással foglalkozó egyetemi szakok, műhelyek legjelesebb oktatói és hallgatói mérték össze tudásukat Veszprémben. A programozó versenyre több mint 20 csapat, mintegy 100 résztvevő érkezett, akik valós ipari feladatok megoldásában vettek részt.

Épülnek a járművek a X. Pneumobil Versenyre

Épülnek a járművek a X. Pneumobil Versenyre (Cikk)

Tizedik alkalommal szervezi meg az Aventics Hungary Kft. a Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt május 5-6-án, Egerben. A tervdokumentációt ötvenkét csapat készítette el sikeresen, így félszáznál több jármű állhat rajthoz az egyetemisták jubileumi futamán.

Kiválasztották az ABB egyetemi ösztöndíj pályázatainak győzteseit (Cikk)

Kiválasztották az ABB Kft. ösztöndíjaira kiírt pályázatok győzteseit. Január végétől indul az ABB két egyetemi programja, melyeket a vállalat az energetika és automatizálás területén tanuló, végzős egyetemi és főiskolai hallgatók számára hozott létre. Az „ABB mentorprogram női hallgatóknak” egy öt hónapos program, a másik pedig egy fél évre szóló ABB ösztöndíj. A programok sikeressége azon is lemérhető, hogy a tavalyi ösztöndíjasok közül többen azóta főállású alkalmazottként folytatják pályafutásukat a vállalatnál.

Ingyenes hálózati licenc 300 tanuló számára (Cikk)

Az oktatási intézmények és kollégiumok számára létrehozott Eplan Education képzési koncepció az elektromos- és fluidtechnikai, ipari vezérlés- és automatizálás-technikai, valamint a kapcsolószekrény tervezés számára nyújt megoldásokat.

Megkezdődött az AVENTICS Egyetemi Pneumatika Roadshow-ja

Megkezdődött az AVENTICS Egyetemi Pneumatika Roadshow-ja (Cikk)

Éves előadássorozatát indította el az Aventics Hungary Kft., melynek keretében olyan hazai- és határon túli felsőoktatási intézményeket látogat meg a cég, ahol műszaki mérnökképzés folyik. Az egyetemi roadshow-n a pneumatikus technológia mellett, a diákok bepillanthatnak a léghajtányok izgalmas világába, valamint megismerkedhetnek a pneumobilok jövő évi, tizedik nagyversenyének hivatalos kiírásával is.

Pályakezdő mérnökök többéves tapasztalattal

Pályakezdő mérnökök többéves tapasztalattal (Cikk)

A kiskőrösi Eckerle 2012 óta a Pallas Athené Egyetem – akkor még Kecskeméti Főiskola - Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karának (GAMF) duális szakképzési partnere. Az együttműködés keretében több szakon van lehetőségük a diákoknak kiemelt gyakorlati lehetőséggel elvégezni tanulmányaikat. A kiskőrösi cég rendezvényeken és szakmai kiállításokon - az egyetemmel közösen - népszerűsíti a duális szakképzési formát, emellett rendszeresen nyílt napokat tart kiskőrösi üzemegységeiben.

Talált pénz a több ezer dualistának (Cikk)

Adómentes lett a minimálbér erejéig a duális képzésben résztvevő hallgatók díjazása, amelyet a hallgatót foglalkoztató vállalkozás fizet, így az érintett cégek pénzügyi osztályának figyelembe kell vennie a bérszámfejtésre vonatkozó módosításokat, hívta fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Baker Tilly Hungária. A júniusi törvénymódosítás sajátossága, hogy a jogalkotó 2015. szeptember 1-ig visszamenőleg is kiterjesztette az adómentességet.

Prof. Dr. Réger Mihály lett az Óbudai Egyetem új rektora

Prof. Dr. Réger Mihály lett az Óbudai Egyetem új rektora (Cikk)

Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere javaslatára Áder János, Magyarország köztársasági elnöke, 2016. július 15-ei hatállyal az Óbudai Egyetem rektori feladatainak ellátására Prof. Dr. Réger Mihályt bízta meg, aki az elkövetkezendő 3 évben tölti be a tisztséget. A megbízólevelet Áder János államfő ünnepélyes keretek között június 29-én adta át a Sándor-palotában.

Minőségi képzés minőségi gépeken

Minőségi képzés minőségi gépeken (Cikk)

A szakképzett munkaerő hiánya az ország több régiójában is a fejlődés gátját képezi, kiemelt fontosságú tehát a minőségi képzés. A HR-esek álma – a többéves szakmai gyakorlattal rendelkező pályakezdők megtalálása – a duális képzés sikerességén áll vagy bukik. A gyakorlati képzés megvalósulásához azonban ma még elengedhetetlen a gépforgalmazók és az iskola vezetőinek megfelelő hozzáállása és szerencsés egymásra találása. Ilyen együttállásokból születnek a sikertörténetek, a mi esetünkben a képzett gépészmérnökök.

Közel fél tonnáig bírták a tésztahidak

Közel fél tonnáig bírták a tésztahidak (Cikk)

Az Óbudai Egyetem az idén május 26-án hatodszor rendezte meg a RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokságot, amelynek fővédnöke Tarlós István, Budapest főpolgármestere és Barsiné Pataky Etelka, a Magyar Mérnöki Kamara elnöke volt.

Spagettiből hidat?

Spagettiből hidat? (Cikk)

A rendezvény célja: teret adni a műszaki egyetemek hallgatóinak, hogy egy világszintű verseny keretében megmutassák tehetségüket, gyarapítsák szakmai tudásukat, és nemzetközi szakmai kapcsolatokat alakítsanak ki.

Ismét BME siker született az egri Pneumobil versenyen

Ismét BME siker született az egri Pneumobil versenyen (Cikk)

Számos izgalmas csatát hozott a IX. Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Verseny, amelyet május 6-7-én rendeztek Egerben. A sűrített levegővel hajtott járművek seregszemléjén hat ország, negyvenhét csapata mérte össze tudását. A versenyen magyar siker született: az AVENTICS legjobb Pneumobilja díjat a Budapesti Műszaki Egyetem "Műszakik Kanóc Team" csapata nyerte, miután több kategóriában is élen végzett.

Egerben puffognak a pneumobilok a hétvégén

Egerben puffognak a pneumobilok a hétvégén (Cikk)

Negyvenhét levegővel hajtott jármű indulhat a hétvégi IX. Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyen. Közel félszáz mérnökcsapat bizonyította bemutatkozó videóval, hogy pneumobiljuk üzemképes állapotban várja a május 6-7-i nagy megmérettetést. A járművek építése és a finomra hangolások szinte még mindenhol zajlanak, hogy izgalmas csatában dőlhessen el az egri Érsekkertben, hogy melyik csapat lesz 2016-ban a legügyesebb, valamint kié a legjobb idei léghajtány konstrukció.

Falakat készülnek ledönteni a magyar fiatalok

Falakat készülnek ledönteni a magyar fiatalok (Cikk)

Paralízises betegeket segítő mobilalkalmazás, hosszan eltartható zöldségfelvágott és ingyenes online oktatási platform mutatkozhat be a rangos Falling Walls Lab berlini döntőjén.

Önjáró gokartok cirkáltak Budapesten

Önjáró gokartok cirkáltak Budapesten (Cikk)

Kiélezett küzdelemmel zárult a Bosch által három éve életre hívott Go-Kart, Go-Bosch! verseny, ahol nyolc felsőoktatási intézmény tíz csapata a Bosch termékeinek és innovatív technológiáinak felhasználásával intelligens gokartokat épített.

11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás

11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás (Cikk)

A mai napon 11 darab hazai iskola gazdagodott egy-egy Makerbot Replicator 3D nyomtatóval a FreeDee Printing Solutions és a MakerBot közös kezdeményezésének, a ’MakerBot a tanteremben’ iskolai 3D nyomtató pályázatnak köszönhetően.

ABB adomány az Óbudai Egyetemnek

ABB adomány az Óbudai Egyetemnek (Cikk)

Az ABB egy Unitrol 1010 típusú kompakt digitális gerjesztés-szabályzó készüléket adományozott az Óbudai Egyetem Automatikai Intézete számára. A készüléket Dr. Vajda István az Óbudai Egyetem Automatikai Intézetének igazgatója, egyetemi dékán vette át Mogyorósi Zoltántól, az ABB Kft. divízióvezetőjétől.

Újabb lépés a GAMF-Eckerle együttműködésben

Újabb lépés a GAMF-Eckerle együttműködésben (Cikk)

A Kecskeméti Főiskola GAMF Karának mérnökhallgatóit látta vendégül az Eckerle Magyarország február végén, Kiskőrösön. A diákok az üzemlátogatáson betekintést nyerhettek a gyártás-, és automatizálástechnika rejtelmeibe, valamint az Eckerle hazai gyáregységének mindennapi működésébe. A cég elhivatott a tevékenységéhez kapcsolódó műszaki szakképzések támogatása iránt, így a tanulmányi-, és aktuális álláslehetőségekről is tájékoztatták a nyílt nap résztvevőit.

Mérföldkő a gyakorlatorientált képzésben

Mérföldkő a gyakorlatorientált képzésben (Cikk)

Ez az esemény a felsőoktatás és a magánszféra együttműködése szempontjából igazi mérföldkő – hangsúlyozta Palkovics László oktatásért felelős államtitkár a Kecskeméti Főiskola diplomaátadó ünnepi szenátusi ülésén, ahol átvették diplomáikat azok a duális hallgatók is, akik először végeztek az országban, ebben a képzéstípusban. A főiskola, valamint a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. és a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. együttműködésével 2012-ben elindított felsőoktatási duális képzés mintát szolgáltatott a képzéstípus országos bevezetéséhez.

Megkezdődött a felkészülés az idei Pneumobil versenyre

Megkezdődött a felkészülés az idei Pneumobil versenyre (Cikk)

Immáron kilencedik alkalommal rendezik meg Egerben május 5-7. között a Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyt, ahol mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek mérik össze tudásukat. Idén nyolc ország, ötvenkét csapatának nevezését fogadta el a szakmai zsűri, ezúttal már a külföldi járművek lesznek túlsúlyban.

Huawei Labor és Akadémia létesül a győri egyetemen

Huawei Labor és Akadémia létesül a győri egyetemen (Cikk)

Huawei Labor és Akadémia létesül a győri Széchenyi István Egyetemen 2016-ban, amelynek megvalósulásához a Huawei mintegy 100 millió forint értékben nyújt támogatást. Az Akadémia létrehozásának célja a hazai felsőoktatás versenyképességének növelése, közvetlen kapcsolat létrehozása az oktatás szereplői és az ipar között, gyakorlat- és piacorientált képzést biztosítva a résztvevőknek.

XIX. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny

XIX. Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny (Cikk)

A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2015/16-os tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.

Egyetemisták modellezik le a való életet a GE Healthcare-nél

Egyetemisták modellezik le a való életet a GE Healthcare-nél (Cikk)

A Corvinus Egyetem és a GE második alkalommal hirdette meg hallgatói számára az APEX Corvinus 2015 versenyt, melynek keretében háromfős, legalább harmadéves egyetemistákból álló csapatok mérhetik össze szakmai és problémamegoldó képességeiket egy, a GE Healthcare üzletág által felvetett üzleti-informatikai problémára.

Pneumatikai roadshow pályakezdő mérnököknek

Pneumatikai roadshow pályakezdő mérnököknek (Cikk)

Éves előadássorozatát indította el az AVENTICS Hungary Kft., mely során a cég szinte minden hazai egyetemet meglátogat, ahol műszaki mérnökképzés folyik. A rendezvény során a vállalat a legújabb technológiai megoldásait mutatja be a hallgatóknak, emellett pedig a levegővel hajtott járművek megmérettetéséről, a 2016-os Pneumobil Versenyről és az új versenykiírásról is szó esik majd.

Lányok Napja

Lányok Napja (Cikk)

9 milliárd euróval javíthatnák az Unió gazdaság teljesítményét a technológiához értő nők. A Microsoft és az ENSZ ICT szervezete, az IU elkötelezett az európai gazdasági növekedés gyorsításában és a fiatal lányok informatikai tudásának fejlesztésében.

Járműipari felsőoktatási és kutatási együttműködés (Cikk)

Hazánk versenyképességének motorja a járműipar. A további fejlődés szűk keresztmetszete az, hogy nem áll rendelkezésre a megfelelő számú és képzettségű munkaerő. A probléma minden szinten jelentkezik, a szakmunkásoktól a mérnökökig, az autógyártást végzőktől a beszállító kis- és középvállalkozásokig. A kormányzat folyamatosan próbál választ adni ezekre a kihívásokra.

Egyedülálló hegesztőszakmérnök-képzés a Dunaújvárosi Főiskolán

Egyedülálló hegesztőszakmérnök-képzés a Dunaújvárosi Főiskolán (Cikk)

A Dunaújvárosi Főiskola innovatív, rugalmas, eredményorientált felsőoktatási intézmény. Arra törekszenek, hogy a magyar műszaki felsőoktatás részeként gyakorlati képzéseik, oktatással, kutatással kapcsolatos infrastruktúrájuk képes legyen megfelelni a tudásalapú társadalom és gazdaság követelményeinek.

Lehet-e tanulni az innovációt? (Cikk)

Tizenegyedik alkalommal hirdetett meg a Miskolci Egyetem Oktatásának Fejlesztéséért Alapítvány pályázatot Hídépítő játékra. Az egyetem hallgatói mellett hazai, illetve határon túli középiskolás fiatalok is jelentkezhettek.

Megrendezték a II. Országos Hegesztési Versenyt (Cikk)

A Magyar Hegesztési Egyesület Ifjúsági Fóruma és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő, az ország egyik legnagyobb múltra visszatekintő hallgatói öntevékeny köre a BME Hegesztési Szakosztály együttműködésével április 18-án került megrendezésre a II. Országos Hegesztési Verseny.

Ismét dobogón a Bosch (Cikk)

Kiváló eredményt ért el a Bosch a Munkáltatói Márka Kutatásban, a 7700 pályakezdő és tapasztalt munkavállaló bevonásával készült felmérés szerint 243 vállalat közül a harmadik legvonzóbb munkahely lett.

Hangvezérelt autót teszteltek

Hangvezérelt autót teszteltek (Cikk)

A nyugat-magyarországi régióban kiemelkedő jelentősége lesz 2014 és 2020 között a kreatív járműipari fejlesztéseknek, a kormányzat pedig biztosítani kívánja az ehhez szükséges infrastruktúrát és humánerőforrást - mondta Hende Csaba szombaton a Nemzeti Kreatív Intézet szombathelyi regionális központjának bemutatásán.

Nem egyeznek a cégek, az egyetemek és a hallgatók igényei (Cikk)

A PwC Magyarország kísérleti jelleggel indult „Panorama Projectje" három érintett csoport prioritásait térképezte fel az üzleti igények és a szakemberkínálat összehangolásának céljából. A kutatás többek között arra is rámutat, hogy miben mások a vezető gazdasági, üzleti és informatikai karok; a hallgatók, valamint a szolgáltatóközpontok (SSC) igényei és preferenciái.

Ahol az ipar, ott a K+F (Cikk)

Győr-Moson-Sopron megye áttörés előtt áll - jelentette ki az Európai Unió új, 2014-ben induló kutatási és innovációs keretprogramját bemutató hétfői győri rendezvény előtt tartott sajtótájékoztatón a Nemzeti Innovációs Hivatal elnöke.

Közel 200 nyitott pozíció

Közel 200 nyitott pozíció (Cikk)

A Magyarországon 9 leányvállalattal jelen lévő Bosch-csoport 2014-ben azt tervezi, hogy tovább bővíti magyarországi munkavállalói létszámát.

Munkaerő-piaci körkép – egyetemi szemszögből (Cikk)

A gyártástechnológiai szakmában általános a vélekedés: a bővülés legnagyobb kihívása a szakemberfeltételek biztosítása. A munkaerőhelyzet idén várhatóan tovább nehezül a munkaadók szempontjából, a szakképzés terén megindult folyamatok csak hosszabb távon hozhatnak eredményt.

Saját lézerlaborban tanulhatnak a hallgatók (Cikk)

Lézertechnika oktatására, kutatás-fejlesztésre és kisszériás gyártásra alkalmas lézerlaboratóriumot avatott február 7-én, pénteken a tatabányai Edutus Főiskola.

Elindult a Karrier Generátor Program (Cikk)

Az országban egyedülálló karrierprogram indult hat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei nagyvállalat és két megyei önkormányzat összefogásával – közölte a projekt kommunikációjáért felelős társaság.

Szeged kapja az ötödét (Cikk)

A Szegedi Tudományegyetem az ötödét kapja annak a 10 milliárdos kormányzati támogatásnak, amelyet a kimelt kutatóegyetemeknek ítéltek meg.

Nemzetgazdasági ügy lett a járműipar (Cikk)

Miniszteri biztost kapott a hazai járműipari szakképzés és kutatás-fejlesztés. A ki nevezett biztos korábban a M ercedesszel dolgozott együtt.

Ezért érdemes pályázni (Cikk)

Az ABB energetikai és automatizálási cégcsoport a világ minden pontjáról várja egyetemek és kutatóintézetek előterjesztéseit, hogy támogatást nyújthasson azon tehetséges végzős hallgatók számára, akiknek projektjei a tudományos kutatás és az ipari alkalmazás egyesítéséből születnek az energetika és az automatizálás témakörében.

Több hallgatót vesznek fel műszaki képzésre (Cikk)

Ötezerrel többen kezdhetik meg térítésmentesen felsőoktatási tanulmányaikat a 2012-es 13-as tanévben– döntött a kormány az idei jelentkezési adatok feldolgozását követően. Ennek köszönhetően több hallgatót vesznek fel sporttudományi, műszaki, informatikai, agrár, valamint egészségügyi képzésre.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

MŰSZAKI ÁLLÁSBÖRZE




Média Partnerek