A Schneider Electric és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) tegnap hosszú távú együttműködési megállapodást írt alá. Ennek keretében az oktatási intézmény 2019 őszétől, illetve 2020 elejétől a motorindítás és a daruvezérlés területén indít hallgatói projekteket a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszékén, a Schneider Electrickel együttműködve. A partnerség célja, hogy a mérnökhallgatók már az egyetemen a lehető legkorszerűbb eszközökön tanuljanak, hasznos tudásra tegyenek szert, és így az ipari automatizálásban jártas szakemberekké váljanak. Szaktudásán felül a Schneider Electric 7 millió forint értékű eszközökkel, valamint gyakornoki és ösztöndíjprogrammal is támogatja a BME-t és a tanulókat.
A karácsonyi időszak megkezdése előtt - 2018. december 19-én - a csapat sikeresen megtartotta az idei szezon Concept Freeze nevezetű eseményét, melyen korábbi FRT-s csapattagoknak mutatták be a fejlesztés állását. Az előadás során a csapatkapitányon kívül valamennyi csoportvezető ismertette az eddig elért eredményeket.
A BME Formula Racing Team 2007-ben alakult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen azzal a céllal, hogy megvalósítsa pár fiatal egyetemista álmát és részt vehessen a Formula Student versenysorozatban, hagyományt teremtve ezzel nemcsak az egyetemen, hanem Magyarországon is.
Számos izgalmas csatát hozott a IX. Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Verseny, amelyet május 6-7-én rendeztek Egerben. A sűrített levegővel hajtott járművek seregszemléjén hat ország, negyvenhét csapata mérte össze tudását. A versenyen magyar siker született: az AVENTICS legjobb Pneumobilja díjat a Budapesti Műszaki Egyetem "Műszakik Kanóc Team" csapata nyerte, miután több kategóriában is élen végzett.
A Beckhoff XTS lineáris szállítórendszere nemcsak az idei Ipar Napjai kiállításon lett díjazott, hanem a Budapesti Műszaki Egyetemen tanuló diákokat is hozzásegítette a sikerhez.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Solar csapata 2016 nyarán két nemzetközi versenyen vesz részt saját tervezésű és építésű hydrofoil hajójával.
Az S&T Creo tervezői versenyt minden évben nagy érdeklődés övezi, azonban ebben az évben minden eddigi rekordot megdöntött a beküldött pályaművek száma. A rengeteg pályamű a minőség terén is magasra helyezte a mércét.
A részeredmények alapján a Budapesti Műszaki Egyetem "Műszakik" csapata nyerte összesítettben a VIII. Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyt, amelyet május 8-9-én rendeztek Egerben. A sűrített levegővel hajtott járművek seregszemléjén hét ország 47 csapatát előzték meg a budapestiek.
Virtuális tervezőlaboratóriumot adtak át a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gép- és Terméktervezés Tanszékén, a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft. több mint 10 millió forintos támogatásával - tájékoztatta a vállalat az MTI-t csütörtökön.
Az S&T Consulting Hungary Kft. hagyományaihoz híven ebben a tanévben is megrendezte az országos Creo CAD tervezői versenyt a felsőoktatási intézmények hallgatói számára. Az előző évekhez hasonlóan most is színvonalas pályaműveket és kiélezett küzdelmet hozott a vetélkedő.
A Magyarországon 9 leányvállalattal jelen lévő Bosch-csoport 2014-ben azt tervezi, hogy tovább bővíti magyarországi munkavállalói létszámát.
Akadálypályán bizonyíthatják megbízhatóságukat és manőverező képességüket a műszaki egyetemen szombaton immár ötödik alkalommal megrendezett RobonAUT versenyen rajtvonalhoz álló önjáró kisautók.
Az évről évre gyarapodó nemzetközi mezőnyben, immár öt ország 41 csapata mérte össze tudását és ügyességét a hatodik alkalommal, május 10. és 11. között Egerben megrendezett futamokon. A Bosch Rexroth „Drive & Control” filozófiájának jegyében lezajlott versenyen ismét új rekordok születtek. A végső győzelmet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Kakukktojás csapata mondhatja a magáénak, hiszen mostantól az ő járgányukat illeti a Rexroth Legjobb Pneumobilja cím.
Idén - január 12-én - 4. alkalommal rendezik meg a ROBONAUT című versenyt Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.
A 2012. február 13-án elstartolt Masat-1 fejlesztői csapata nyerte el az „Év Embere” címet, Magyarország első műholdjának kifejlesztéséért.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem két hallgatója nyerte meg az SAP szoftvercég nemzetközi versenyét- jelentette be a magyar leányvállalat. A megmérettetés során az UNICEF francia szervezete számára kellett olyan vizuális megoldást tervezni, amellyel az jobban át tudja tekinteni adományozóit, és ez alapján célzott gyűjtésbe foghat.
A BME GTK Műszaki Pedagógia Tanszék Kép Tanulás Műhelye 2012. december 7–8-án tartotta harmadik nemzetközi konferenciáját Visual Learning: Communication - Cognition - Curriculum címmel.
Az „Új tehetséggondozó programok és kutatások a Műegyetem tudományos műhelyeiben” című TÁMOP program keretében idén szeptemberben átadott szuperszámítógép hatékony segítséget jelent a BME számításigényes kutatásaiban.
A Social Innovation Tournament az EIB Institute által szervezett és finanszírozott verseny, ahová olyan projektterveket, kezdeményezéseket neveztek, amelyek elsősorban közösségi célokat szolgálnak. Az 55 pályázat közül 16, köztük két magyar jutott a november 29-én megrendezett döntőbe. Az egyik kategóriát a BME csapatának Hand-in-Scan fejlesztése nyerte.
A rendezvényen elsősorban az ország középiskolás diákjai, szüleik, tanáraik, valamint a felsőfokú végzettséggel rendelkező érdeklődők vettek részt.
A GE Foundation Scholar-Leaders egyetemi ösztöndíjprogram a kelet-közép-európai régióban egyedülálló vezetőképző program, amely több mint tíz éve van jelen Magyarországon. A projekt nyertesei a díjon felül részeseivé válnak egy cseh, magyar, lengyel és román diákokból álló hálózatnak, és a GE segítségével betekintést nyerhetnek az egyik legsikeresebb vállalat életébe.
A világ negyedik legnagyobb mezőgazdasági gépgyártó vállalata, a CLAAS Ag GmbH, Harsewinkel évekkel ezelőtt létrehozott egy alapítványt mezőgépész hallgatók támogatására. A Helmut Claas Scholarship minden évben díjazza a legjobb pályázatokat (4 alapdíj, 4 különdíj).
Speciális kamionok szállították haza Madridból az előkelő hatodik helyen végző ODOO házat, amelyet a Műegyetem diákjai újra felépítettek a BME kampuszán. A dobogós helyezések mellett, a versenyen kívüli „mesterséges világítás” és „belsőépítészet” kategóriákban különdíjakkal tért haza a magyar csapat.
Miután a madridi Solar Decathlon versenyen hatodik helyet ért el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata Odooprojekt című pályázatával, egy aktív házzal, az épületet hazaszállították, és keddtől két éven át megtekinthető Budapesten, az egyetem központi épületének az udvarán.
A BME Fizikai Intézete és az MTA-BME Kondenzált Anyagok Fizikája kutatócsoport fizikusainak a közelmúltban prezentált eredményei a nemzetközi szakemberek figyelmét is felkeltette.
A 2012. évi felsőoktatási rangsor nemcsak az oktatás színvonalát és a diákok preferenciáit tükröző, nyilvánosan elérhető statisztikai adatok alapján készült, hanem kiemelt szerepet kapott benne a felsőoktatási intézmények munkaerő-piaci megítélése is. Az egyes képzések összehasonlítása során az alábbiakat vizsgálták: jelentkezési preferencia, diák-tanár arány, oktatói összetétel, OTDK szereplések, valamint a foglalkoztatók és a fejvadász cégek véleménye. Ennek a hatféle szempontnak az összesített pontszáma alapján kaptak helyezést az intézmények.
Százhúsz vietnámi nukleáris szakembert – oktatót és kutatót – képeznek ki Magyarországon a két ország között létrejött megállapodás értelmében a következő hónapokban - jelentették be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) tartott megnyitón szerdán.
Megkezdődött a visszaszámlálás a madridi Solar Decathlon Europe nemzetközi versenyben, ahol Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Odooproject csapatának lehetősége nyílik rá, hogy a többi 19 nívós nemzetközi egyetem hallgatóival ringbe szálljon. A magyar diákok által közel 2 évig tervezett és a nyár végén felépített napenergiával működő könnyűszerkezetű lakóépület LED-es világítását az Osram biztosította.
A hazai egyetemi és országos innovációs folyamatok katalizálása érdekében fogalmazott meg kezdeményezéseket a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) összhangban a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai elképzeléseivel - derült ki június 21-én, az intézmény kutatóegyetemi projektjének zárásaként rendezett konferencián. Az intézmény a kutatóegyetemi pályázati támogatásoknak köszönhetően kutatóegyetemi és tudástranszfer programokat indított azzal a céllal, hogy az intézményi innovációs ökoszisztéma keretében megvalósuló szakmai összefogás az egész egyetemet újrapozícionálja hallgatói, oktatói, partnerei és mindazok számára, akik szolgáltatásait igénybe kívánják venni.
Az országos átlaghoz képest a Műegyetemen végzettek továbbra is kedvező helyzetben vannak, a BME-diploma az átlagnál magasabb jövedelmet jelent, már a karrier legelején is - ezt mutatja az intézmény legfrissebb felmérése.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamos Energetika Tanszékén 2010 januárjában tananyagfejlesztő projekt indult a TÁMOP támogatásával.
Az első magyar műhold, a Masat-1 a BME két villamoskari tanszéke, az Elektronikus Eszközök Tanszéke és a Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék, valamint a BME Űrkutató Csoportja hallgatóinak, doktoranduszainak és oktatóinak összefogásával, szponzori támogatással született meg.
Az Európai Űrügynökség ma reggel bejelentette, hogy az első magyar műholdat, a Masat-1-et is a világűrbe juttató Vega rakéta február 9-re tervezett indítása február 13-re módosult. A rakéta a legújabb és legmodernebb európai technológiát képviseli. Az első, úgynevezett kvalifikációs küldetésén kap helyet Magyarország első műholdja, a Masat-1 is.
Magyarország első műholdja, a Masat-1 páratlan lehetőséget kapott. Több, hasonló műholddal közösen részt vehet az Európai Űrügynökség (ESA) Vega hordozórakétájának első küldetésében. Az új típusú hordozórakéta startjára az egyenlítő közelében fekvő Francia Guyana-n található Kourou európai űrközpontjában kerül sor 2012. február 9-én. A startot az ESA élőben közvetíti.
A magyar felsőoktatásban elsőként együttműködésben a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-vel és a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft.-vel gyakorlatorientált (duális típusú) képzés indul a Kecskeméti Főiskola GAMF Karán, a járműmérnöki alapszakon szeptembertől.